Třetí semifinálový zápas Chomutova s Libercem

Will udržel čisté konto a vychytal Tygrům finále!

Šestý semifinálový zápas Chomutova s Libercem nabídl několik zajímavých momentů. Chomutovská SD aréna byla opět vyprodaná. Domácí dokonce odvolali brankaře už v padesáté třetí minutě. Ani to nepomohlo k prodloužení série. Liberečtí si čtyřmi góly zajistili finále Play Off.

Liberečtí začali zápas skvěle. Ve třetí minutě je do vedení poslal Petr Jelínek. V páté minutě byl Vondrka sám před Willem. Ten jeho pokus vyrazil. V sedmé minutě tečoval Stránský střelu Mojžíše. Puk prolétl těsně vedle Lacovy branky. V patnácté minutě spálili liberečtí dvě velké šance. Branko Radivojevič Laca nedokázal překonat. Ani Petr Jelínek na něj po druhé recept nenašel. I závěr úvodní části patřil hostům. Nejprve se svezl kotouč po čepeli Svačinovi, následně vychytal Laco i Lakatoše. V první třetině jsme teda branku viděli pouze na začátku zápasu.

I do druhé části vstoupili hosté energicky. Bližňákův pokus vyrazil Laco betonem. Ve dvacáté páté čaroval na druhé straně brankař Will. Poletín se dostal ke střele, Will však svůj tým podržel. Následně byla hra docela přerušována. Ve třicáté deváté minutě se hrálo čtyři na čtyři. Nejprve byl na straně Liberce vyloučen Dominik Lakatoš, o chvíli později si šel odpočinout domácí Poletín. Nakonec druhá třetina gól nenabídla. Do třetí třetiny se šlo za stavu 1:0 pro hosty z Liberce.

Pokud chomutovští nechtěli skončit v semifinále, ve třetí třetině přišel ten správný čas s tím něco udělat. Ve čtyřicáté čtvrté minutě však přišel druhý gól libereckých. Přesnou přihrávku dostal Milan Bartovič a nemýlil se. Vyprodaná SD aréna viděla i další gól libereckých. Ve čtyřicáté sedmé minutě zvyšoval Jakub Valský. Vzápětí využil chomutovské chyby Dominik Lakatoš, čtvrtý gól však nepadl. Ve čtyřicáté deváté minutě se do šance dostali domácí. Lauko našel přesnou přihrávkou Kašeho. Puk skončil v lapačce libereckého gólmana. V padesáté třetí minutě přišlo vyloučení na straně Liberce a chomutovští odvolali brankaře. Zkusili to v šesti proti čtyřem. Tento tah se jim však vymstil. Jan Stránský trefil prázdnou branku a zvýšil na 4:0. Chomutovským se ani v posledních deseti minutách nepovedl vstřelit kontaktní gól a tak Liberec po výhře 4:0 postoupil do finále, ve kterém se utká s brněnskou Kometou.

Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec 0:4 (série 2:4)

Branky a nahrávky: 3. P. Jelínek (Vitásek, Lakatoš), 44. Bartovič (Bližňák, Ordoš), 47. Valský, 54. J. Stránský