Rytíři Kladno

WSM: Kladno udolalo Prostějov a postupuje do semifinále, kde narazí na Motor

Dnes bylo na programu již šesté utkání čtvrtfinálové série mezi Prostějovem a Kladnem. Rytíři mohli tuto sérii ukončit, což se jim nakonec povedlo.

Do duelu lépe vstoupili hosté, kteří po úvodním vhazování vjeli do útočného pásma, kde ihned zkusili pozornost prostějovského gólmana. Později si domácí zahráli přesilovou hru, kterou dokázali využít. Jan Rudovský se prosadil čistým průstřelem od modré čáry, čímž využil početní výhodu a zároveň poslal jestřábi z Prostějova do vedení. Netrvalo dlouho a zápas začínal opět takřka od nuly. Po chybě ve středním pásmu se k puku dostal jeden z kladenských hráčů. Do přečíslení se dostal Machač se Strnadem. Druhý zmiňovaný dostal přihrávku od Machače a skóroval. Kladno díky vyrovnávající brance dostal klid na hokejky a nakonec dokázal vstřelit další gól. Ve 12 minutě se prosadil Matula, který si najel k pravému kruhu a ze všech sil vypálil. Jeho pokus skončil na protější tyčce a odrazil se za zády prostějovského brankáře. Po první dvacetiminutovce bylo Kladno blíže k postupu do semifinále.

Domácí na začátku druhé části na nic nečekali a začali útočit. Nakonec branka z nečekané situace padla, když z nulového úhlu se prosadil Venkrbec. Cikánkovi kotouč nešikovně propadl skrz betony. Znovu se začínali prakticky od začátku. V polovině duelu mělo Kladno obrovskou šanci., když se Hořava ujal touše a dostal se do samostatného úniku, šance brankou neskončila. Diváci ve druhé periodě viděli atraktivnější hokej. Po čtyřiceti minutách byl stav nerozhodný 2:2.

V závěrečné dvacetiminutovce se do slibné šance dostával Dvořáček, jenže na poslední chvíli se mu nepovedla klička a tak Cikánek byl skoro bez práce. Později bylo rušno i na druhé straně, když se do brankoviště cpal Svedlund , který byl faulován. Následnou přesilovou hru Kladno dokázalo využít, o třetí branku hostů se postaral Tůma a přiblížil svůj tým k postupu do semifinále, ale ne na dlouho. Jelikož v čase 51:36 se prosadil Nouza, který poslal milimetrovou střelu, která zapadla přesně za zády kladenského gólmana. A Utkání bylo i po šedesáti odehraných minutách nerozhodné, tentokrát 3:3. Následně na to následovalo prodloužení, ve kterém rozhodl Strnad a poslal kladenské Rytíře do semifinále, kde je čeká českobudějovický Motor. Navíc do dnešního zápasu zasáhl také na pět vteřin Jaromír Jágr.

Branky a nahrávky: 6. Rudovský (M. Drtina, Nouza), 22. Venkrbec (Švarc), 52. Nouza (Divíšek) – 8. J. Strnad (Machač, Pekr), 12. F. Matula, 47. D. Tůma (J. Kloz, Štich), 63. J. Strnad (Pekr)

Prostějov: Kladno 3:4p (na zápasy 2:4)