90 let Čez Motor České Budějovice

WSM LIGA: České Budějovice na prvním místě tabulky, z vítězství se radovala Kadaň s Přerovem

Na Tři krále se odehrálo kompletní 37. kolo WSM ligy, ve kterém na led pražské Slavie přijeli Zubři. České Budějovice hostily ve šlágru kola Karlovy Vary, Vsetín zajel do Frýdku-Místku a Kadaň do Třebíče. Litoměřice přivítaly Benátky a Prostějov Ústí nad Labem. Havířov hostil kladenské Rytíře.

HC MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE VS. HC ENERGIE KARLOVY VARY

Šlágr kola se dnes odehrál v Českých Budějovicích, kam zamířily Karlovy Vary. Byl to zároveň souboj prvního a druhého týmu ve WSM lize. Motor navíc v tomto duelu oslavoval devadesát let od založení klubu. Oba týmy utkání sehrály ve speciálních retro dresech ze sezóny 1950/51. Před zápasem diváci mohli na ledové ploše vidět hráče, kteří v Českých Budějovicích odehráli alespoň deset let. Vyprodaná Budvar aréna jako tradičně vytvořila fantastickou atmosféru a fanoušci navíc připravili celostadiónové choreo. Na první branku diváci museli počkat až do 26. minuty, když jako první skórovali Karlovy Vary. Vyrovnávající gól vstřelil Luboš Rob, který stál na svém místě a dorazil puk do prázdné karlovarské svatyně. Za nerozhodného stavu 1:1 duel došel až do prodloužení, v něm však branka nepadla a tak o vítězi rozhodly samostatné nájezdy, ve kterých uspěl Motor.

Branky a nahrávky: 45. Rob (Vampola), rozh. náj. Vampola – 26. Flek (Skuhravý)

HC SLAVIA PRAHA VS. HC ZUBR PŘEROV

Strhující zápas spatřili diváci v Edenu, kam přijeli zubři z Přerova. Do rychlého vedení se dostali domácí, když se v šesté minutě do slibné šance dostal Šagát, který svojí příležitost stoprocentně využil. Další branky padly až ve druhé třetině, ve které řádili Zubři. Nejprve vyrovnal Procházka a poté rozhodl utkání Pala. Přerov udržel hubený náskok až do konce třetí třetiny hubený. Hosté si tak z Edenu odvážejí překvapivě všechny tři body.

Branky a nahrávky: 6. Šagát (J. Doležal, Ryzák) – 24. Milan Procházka (Navrátil), 28. Pala (T. Sýkora, Pšurný)

HC FRÝDEK-MÍSTEK VS. VHK ROBE VSETÍN

Nováček letošní sezóny dnes v rámci 37. kola navštívil Frýdek-Místek, který nedopustil žádné překvapení. Domácí se z první vstřelené branky radovali již v deváté minutě, kdy se trefil Kovařčík. Do konce první třetiny se ještě skóroval Kovář a domácí po dvaceti minutách vedli 2:0. Ve druhé třetině hosté se soupeřem drželi krok, ale žádný gól nepadl. Ve třetí periodě Frýdek-Místek navýšil v padesáté čtvrté minutě na 3:0 a v závěru se trefil ještě Kofroň, který vstřelil kotouč do prázdné vsetínské svatyně při power-play.

Branky a nahrávky: 9. O. Kovařčík (Chmielewski), 14. L. Kovář (Przybyla), 54. Chmielewski (O. Kovařčík, Ovčačík), 59. Kofroň (O. Kovařčík, Chmielewski)