Hráči HC Motor České Budějovice

WSM LIGA: České Budějovice stále vedou ligu, Slavia ztratila body s Kadaní

Předehrávku 30. kola odehrál Frýdek-Místek s Litoměřicemi už v neděli 3. prosince. Zbylých šest utkání diváci mohli spatřit dnes. České Budějovice zajely do Benátek, Havířov do Prostějova. Kadaň doma hostila pražskou Slavii a Ústí nad Labem Karlovy Vary. Dále se na Lapači střetl Vsetín s Přerovem a v neposlední řadě Třebíč porovnal síly s Kladnem.

HC FRÝDEK-MÍSTEK VS. HC STADION LITOMĚŘICE

Na halu Polárka v předkole třicátého kola zavítaly Litoměřice, kteří se zpočátku snažily, ale ve druhé třetině je srazily dvě branky. Po první třetině byl stav nerozhodný 1:1, ale ve druhé části úřadoval Przybyla, který si připsal dva přesné zásahy a jednu asistenci. Frýdek-Místek doma uhájil všechny tři body a zabojoval o navrácení na postupové příčky.

Branky a nahrávky: 19. Franek (Przybyla, Kafka), 25. Przybyla (Kafka, Marek Růžička), 37. Przybyla (Franek, Kafka) – 19. R. Pilař (Hanták)
Diváci: 1 137

HC BENÁTKY NAD JIZEROU VS. ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Motor je doma stoprocentní, ale na venkovních stadionech se mu moc nedaří. To však dnes neplatilo. Českobudějovickým hráčům se dařilo snad ve všem. Motor předvedl raketový vstup do zápasu a po čtyřech minutách hosté vedli 2:0. Nejprve se trefil Jonák, který se natlačil do benáteckého brankoviště a dominantním způsobem zasunul puk za záda gólmana. Druhou branku vstřelil Luboš Rob, který se zbavil pronásledovatele a nahodil puk před gólmana, kde si jej nešťastným odrazem benátský obránce srazil do vlastní sítě. České Budějovice přidaly v zápase ještě další tři branky a svému soupeři nedaly žádnou šanci. David Gába si připsal další čisté konto a Luboš Rob v zápase zaznamenal tři body (1+2). Motor tak dál povede WSM Ligu.

Branky a nahrávky: 3. Jonák (Rob, Fillman), 4. Rob (Fillman, Pýcha), 22. Vampola (Čermák, Vlček), 56. Kučný (Vlček, Kutlák), 56. Heřman (Rob, Vráblík)
Diváci: 635

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV VS. HC RESIDOMO HAVÍŘOV

Velmi vyrovnaný zápas diváci mohli vidět v utkání mezi Prostějovem a Havířovem. V první třetině branka nepadla, ale ve druhé periodě měli více ze hry hosté, kteří otevřeli stav utkání a dostali se do dvoubrankového trháku. To se však ve třetí třetině změnilo a po šedesáti minutách byl stav nerozhodný 2:2. Následovalo prodloužení, ve kterém v čase 62:50 rozhodl Lukáš Luňák, který v tísni zasunul puk do branky.

Branky a nahrávky: 41. Nouza (Divíšek, D. Kolář), 43. Nouza (Divíšek, Rudovský), 63. L. Luňák (Nouza, M. Drtina) – 26. Hudeček (Kanko, R. Havel), 39. Pořízek (Kurovský, Urbanec)