České Budějovice vs Vsetín - fanoušci

WSM LIGA: České Budějovice udolaly soupeře v závěrečné periodě, výhru si připsal i Vsetín a Přerov

V předehrávce 27. kola WSM ligy pražská Slavia vyzvala Havířov. Třebíč na domácím ledě přivítala Benátky nad Jizerou, Energie zase Frýdek-Místek. Litoměřice zavítaly na horký led Motoru a Vsetín do Ústí nad Labem. Kladno bojovalo s Kadaní a Přerov s Prostějovem.

HC SLAVIA PRAHA VS. AZ RESIDOMO HAVÍŘOV

Pražané na domácím ledě přivítali Havířov. Utkání bylo až do posledních minut celkem vyrovnané, ale první perioda tomu vůbec nenasvědčovala. Do jednobrankového vedení poslal domácí Heldák. O dvě minuty později skóroval Novák. Díky této brance se Slavia dostala do dvoubrankového trháku, který vydržel až do 25. minuty, kdy snížil Krisl. Ve 30. minutě pak vyrovnal Sikora. V závěru druhé třetiny se o rozdílovou branku domácích postaral Nedvídek. Ve třetí periodě diváci viděli dvě branky, jednu na každé straně. Tři body tak zůstaly v Edenu. Svěřenci trenérů Razýma a Srdínka vyhráli další zápas a mají na svém kontě již páté vítězství v řadě.

Branky a nahrávky: 3. Heldák (J. Drtina, Krliš), 5. J. Novák (J. Drtina, Račuk), 39. Nedvídek (J. Drtina, Račuk), 55. J. Drtina (M. Kadlec, Šagát) – 25. Krisl (Maruna), 30. Sikora (Fronk, Rác), 42. Drtil (Hudeček, Matai). Vyloučení: 4:3. Využití: 2:2. Diváci: 738. Střely na branku: 32:24

ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE VS. HC STADION LITOMĚŘICE

Další domácí duel sehrál Motor dnes proti Litoměřicím. Ti svého soupeře v první třetině zaskočili svojí urputností a jako první se radovali ze vstřelené branky, o kterou se postaral ve 14. minutě Veselý. Byla to první, a zároveň i poslední přesná trefa hostů. Druhá i třetí třetina patřila domácím, kteří dokázali vývoj utkání překlenout na svoji stranu. Nejprve vyrovnávající branku vstřelil Dostálek. Další dvě trefy si hráči Motoru schovali do třetí periody. Nejprve Pajič vypálil tvrdý projektil a těsně před gólmanem tečoval Peter Galamboš. Puk zapadl za bezmocného litoměřického brankáře. V závěru pak upravoval skóre Petr Vampola, který zkusil střelu na bránu a puk se se štěstím odrazil od hostujícího obránce do vlastní sítě. Motor tak vybojoval další tři body a nadále drží domácí neporazitelnost.

Branky a nahrávky: 21. Dostálek (Vampola, Čermák), 58. Galamboš (Vampola, Pajič), 60. Vampola – 14. J. Veselý (Bílek, Jeřábek). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 5575. Střely na branku: 39:23.

HC ZUBR PŘEROV VS. LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV

Již třetí vzájemný duel v letošní sezóně odehrál Přerov s Prostějovem. Opět byl lepším celkem Přerov. První branku v sedmé minutě vstřelil Milan Procházka, který poslal domácí do vedení, o druhý gól Přerova se postaral Goiš. Po první třetině Prostějov prohrával 2:0. Ve druhé třetině diváci viděli jednu branku, tu vstřelil Čáp, který poslal domácí do tříbrankového trháku. Ve třetí třetině padly další dva góly, každý na jedné straně. Přerov porazil Prostějov i ve třetím vzájemném zápase v letošní sezóně, a zároveň to jsou pro jeho hráče velmi důležité body.

Branky a nahrávky: 7. Milan Procházka (Pšurný), 13. Goiš (Kovařík, Popelka), 36. Čáp (Goiš, Popelka), 53. Šlahař – 42. A. Holík (Nouza, M. Drtina), Diváci: 2704