Vsetín v BA

WSM LIGA: Motor nevyzrál na Vsetín, Energie brala body s Litoměřicemi až v prodloužení

Vsetín v BA

Ve středu bylo k vidění celkem šest duelů v rámci 34. kola WSM ligy. Benátky hostily Kadaň a Vsetín České Budějovice. Litoměřice porovnaly síly s Energií a Havířov s Třebíčí. Prostějov zajel do Frýdku-Místku a pražská Slavia do Ústí. Duel mezi Kladnem a Přerovem se odehrál již 10. prosince.

RYTÍŘI KLADNO VS. HC ZUBR PŘEROV

Kladenští rytíři společně s Přerovem odehráli svůj zápas o pár dní dříve. Jako první se do vedení dostali hosté, když se trefil Doležal a vzápětí na 0:2 navyšoval Plášek mladší. Odpověď Rytířů však byla ještě rychlejší! Po 18 vteřinách tečoval Patrik Machač Keharovu střelu a snížil na rozdíl jediné branky. Do konce první třetiny si hosté opět vytvořili dvoubrankové vedení. V polovině utkání domácí ještě jednou snížili, ale byla to zároveň poslední branka v celém utkání a tak si Přerov z Kladna odvezl plný počet bodů.

Branky a nahrávky: 7. Machač (Kehar), 31. Redlich (Repe, Pekr) – 6. Doležal (Šlahař, Zbořil), 7. Plášek ml. (Čáp), 15. Š. Kratochvil (Navrátil)

VHK ROBE VSETÍN VS. ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Motor České Budějovice zavítal v rámci 34. kola do dalekého Vsetína. První branku vstřelil Šilhavý. Vzápětí došlo k vyrovnání, když se Vlček uvolnil u mantinelu, kličkou si položil brankáře a bezpochybně ho překonal a vyrovnal na 1:1. V dalších třetinách se o branky starali jen domácí, kteří svému soupeři nedali šanci a porazili ho nakonec 3:1.

Branky a nahrávky: 8. Šilhavý (Dundáček, Podešva), 37. Vítek (Illéš, Karafiát), 51. Vítek (Illéš, Ostrčil) – 12. Vlček (Pavlin, Čermák)

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ VS. AZ RESIDOMO HAVÍŘOV

Třebíč dnes odehrávala poslední zápas v letošním roce, a to proti osmému Havířovu. Jako první gólový účet otevřel Vágner, který poslal domácí do vedení. O pár minut později se Třebíč dostala do dvoubrankového trháku, když se trefil Dolníček. Ve druhé třetině další branku domácích vstřelil Mikyska, který poslal domácí do vedení o tři góly. Ve třetí třetině však Havířov utkání ještě dokázal zdramatizovat. Nejprve se trefil Havel a poté minutu před koncem třetí periody Bednář přihrál na úplně volného Kaluse, který okamžitě z první prostřelil Dostála. Havířov se však na více nezmohl a Třebíč se tak mohla radovat z výhry.

Branky a nahrávky: 3. L. Vágner (Dolníček, T. Havránek), 7. Dolníček (R. Erat), 31. D. Mikyska (T. Havránek) – 45. R. Havel (Rác, Maruna), 60. M. Kalus (L. Bednář, Luža)