Motor

WSM LIGA: Motor poprvé v Budvar aréně prohrál, z vítězství se radovali Kladno a Slavia

Motor

Dnes se odehrálo 31. kolo WSM ligy. Benátky hostily Karlovy Vary a Motor Prostějov. Třebíč zavítal na led Přerova a Kadaň do Havířova. Kladenští rytíři se střetli s Ústím nad Labem. V předehrávce pražská Slavia vyzvala Frýdek-Místek a Litoměřice Vsetín.

HC SLAVIA PRAHA VS. HC FRÝDEK-MÍSTEK

Včera pražská Slavia hostila Frýdek-Místek. V první třetině diváci neviděli žádnou branku, ale ve druhé periodě se naopak, co se gólů týče, kanonýři předháněli. Jako první se do vedení dostali hosté, když se trefil Klimša. O pár minut později Barák vyrovnal na 1:1. Do konce druhé třetiny přidali hosté ještě další tři branky a po čtyřiceti minutách tak Frýdek-Místek vedl v Edenu 4:1. Leckteří diváci si mysleli, že je rozhodnuto a odcházeli domů. Slavia se však ve třetí třetině vzchopila a dokázala vyrovnat na 4:4. Za tohoto stavu šlo utkání do prodloužení, ve kterém žádná rozhodující branka nepadla, a tak o vítězi rozhodli až samostatné nájezdy. V nich byla úspěšnější pražská Slavia, která tak dokázala otočit stav utkání z 1:4 na 5:4.

Branky a nahrávky: 31. Barák (Šagát, J. Holý), 41. Šafránek (Jankovský, J. Holý), 48. L. Krejčík (Račuk, Pohl), 48. Nedvídek (Jankovský, Šafránek), rozh. náj. Račuk – 24. Klimša (Franek, Martynek), 34. Štumpf (Pechanec), 35. Marek Růžička (Pechanec), 37. Marek Růžička (Zahradníček, Štumpf)

ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE VS. LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV

České Budějovice na domácím ledě přivítaly celek z dalekého Prostějova. Utkání bylo věnované Arpidu. Hráči domácích první třetinu odehráli ve speciálních dresech, ale žádnou branku v úvodní třetině v Budvar aréně neviděli. Ve druhé třetině se do vedení dostali hosté, když domácí ve vlastním pásmu ztratili puk a kotouče se ujal Divíšek, který hravě zametl puk mezi Gábovy betony. Domácí po obdržené brance přidali na výkonosti, ale ne na dlouho. O druhý gól se postaral Dvořáček. Třetí branku do motorácké svatyně vstřelil Žovinec, který doklepl za záda Gába. Motor ke konci třetí třetiny sehrál přesilovou hru pět na tři, využil však až klasické početní výhody a snížil na rozdíl dvou branek. Ke konci třetího dějství trenér Jelínek odvolal gólmana, ale pět minut před koncem stvrdil výhru hostů Tomáš Nouza, který poslal puk přes celé hřiště, která doplula až do branky soupeře.

Branky a nahrávky: 50. Pajič (Kutlák, Nedorost) – 24. Divíšek (Starý), 34. Dvořáček (Venkrbec, Neužil), 43. Žovinec (Venkrbec, Dvořáček), 60. Nouza (Divíšek).

HC BENÁTKY NAD JIZEROU VS. HC ENERGIE KARLOVY VARY

Karlovy Vary přijely na led Benátek. Hostující tým od začátku utkání jasně na ledě soupeře dominoval. Gólové žně zahájil ve třetí minutě Kverka. Další branku vstřelil ke konci první části Kovačevič. Ve druhé třetině se takřka ihned po vhazování trefil Balán, který navýšil na 3:0. Karlovarští do konce utkání vstřelili další tři branky a nakonec porazili Benátky 6:0. Novotný si připsal čisté konto.

Branky a nahrávky: 3. Kverka (Kovačevič, Sičák), 20. Kovačevič (Balán), 21. Balán (T. Rachůnek, Flek), 34. Flek (Balán, T. Rachůnek), 47. M. Rohan (Balán, T. Rachůnek), 55. Kovačevič (Stloukal)