Petr Kváča - Hokej - Motor

WSM LIGA: Motor porazil dalšího rivala v tabulce. Dotahuje se na její čelo

Šlágrem kola bylo utkání mezi Motorem a Kladnem. Dále Vsetín hostil Benátky nad Jizerou a Frýdek-Místek Třebíč. Karlovy Vary zajely na horký led Prostějova a Ústí nad Labem do Kadaně. Přerov se střetl s Havířovem a Litoměřice s pražskou Slavií.

ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE VS. RYTÍŘI KLADNO

Do Budvar arény zavítali v rámci dvacátého pátého kola středočeští rytíři z Kladna. Domácí tým v minulém kole porazil Karlovy Vary a dnes proti nim stál další rival z tabulky. První minuty patřily jednoznačně Kladnu, ale Středočeši z vyložených šancí neskórovali. Přišel trest. Motor ihned z první větší příležitosti skóroval, když Pajič krásně našel Petera Galamboše, který dostal přihrávku do samostatného úniku. Tuto příležitost nezahodil a poslal tak České Budějovice do vedení. Poté měli domácí několik další šancí, ale žádný pokus nebyl proměněn. Ve druhé třetině byla zpočátku hra vyrovnaná, ale ve dvacáté šesté minutě se prosadil Bárta a asistenci si připsal Nedorost. Ve třetí třetině se také blýskl českobudějovický gólman, který zneškodnil skvělým zákrokem kladenský únik. Následně na to výhru zpečetil Filip Vlček. Celý zápas českobudějovické hráče kupředu hnala vyprodaná Budva aréna. Motor si navíc připsal již jedenáctou výhru v řadě na domácím kluzišti.

Branky a nahrávky: 10. Galamboš (Pajič), 26. M. Bárta (Nedorost), 43. Vlček. Vyloučení: 8:7. Diváci: 6421 (vyprodáno). Střely na branku: 12:26.

HC FRÝDEK-MÍSTEK VS. SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ

Třebíč zavítala do Polárky, kde sídlí hokejový klub HC Frýdek-Místek. Do utkání lépe vstoupil domácí celek, který se dostal ve čtrnácté minutě do vedení, když se trefil Matyáš. Ten propálil betony třebíčského gólmana. Od této vstřelené branky, jakoby se hosté vzchopili a celý zápas patřil jim. Do druhé třetiny nastoupila Třebíč opravdu famózně a otočila vedení na svojí stranu třemi brankami. Poté dostali domácí příležitost si zahrát přesilovou hru pět na tři, ale tuto šanci bohužel pro ně nevyužili. Naopak ve třetí třetině hosté vstřelili další branku, když se prosadil ve čtyřicáté šesté minutě Mlynář. Za rozhodnutého stavu se domácí nikam nehrnuli a zápas jen poklidu dohrávali. Třebíč si tak odvezla po výhře 4:1 zasloužené tři body.

Branky a nahrávky: 14. Matyáš (Haman) – 21. Kratochvíl (Dolníček, Čejka), 25. Vodný (Horký, Furch), 28. Tadeáš Král (Malec, Kristl), 46. Mlynář (Čejka)
Diváci: 1137

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV VS. HC ENERGIE KARLOVY

Karlovy Vary přijely do jestřábího hnízda. Celý zápas byl velice vyrovnaný. Především v první třetině, kdy diváci mohli vidět dva gólové momenty. Nejprve se ve čtvrté minutě prosadil Beránek a poslal tak hosty do vedení, ale zhruba o devět minut později skóroval Mikliš a vyrovnal na 1:1. Za tohoto stavu skončila první perioda. Ve druhé části padly další tři branky. O krok napřed byli domácí, kteří svůj výsledek a cestu za třemi body ještě potvrdili ve třetí třetině, když se ve čtyřicáté deváté minutě trefil Divíšek a asistenci si připsal Fiala a Nouza. Prostějov se poslední dobou rve tabulkou nahoru, naopak Karlovy Vary prohrály po druhé za sebou.

Branky a nahrávky: 13. Mikliš (Žovinec), 25. L. Luňák (Švec), 29. Fiala (M. Drtina), 49. Divíšek (Fiala, Nouza) – 4. O. Beránek (Kohout), 33. M. Rohan