České Budějovice vs Vsetín - fanoušci

WSM LIGA: V předehrávce Přerov porazil Frýdek-Místek, Budvar stále nedobytný a tři body bralo i Kladno

V rámci 29. kola odehráli v úterý utkání hráči Přerova a Frýdku-Místku. Přerovem a Frýdkem-Místkem. Ve středu se střetly Karlovy Vary s Třebíčí a České Budějovice s Havířovem. Ústí hostilo Benátky a Kladno Vsetín. Prostějov zavítal na led pražské Slavie a vzájemný duel mezi Stadionem a Kadaní se bude dohrávat 8. ledna 2017.

HC ZUBR PŘEROV VS. HC FRÝDEK-MÍSTEK

Oba kluby se dohodly, že svůj vzájemný zápas v rámci 29. kola odehrají o den dříve, tedy 5. prosince 2017. Přerov doma přivítal Frýdek-Místek. Zubři od prvních minut ukazovali všem svojí aktivitu ve všech herních prvcích. Do vedení šli ve čtrnácté minutě hosté, když se trefil Klimša, byla to však jejich jedná branka utkání. Zubři dokázali ještě do konce první periody vyrovnat, když skóroval Michal Gago. Ve druhé třetině posunul domácí do vedení kapitán Tomáš Sýkora, který doklepl kotouč za záda gólmana. Minutu před koncem duelu pak trefil prázdnou branku Jiří Goiš a definitivně rozhodl. Domácí zdolali Frýdek-Místek a natáhli tak svojí vítěznou šnůru na pět výher v řadě.

Branky a nahrávky: 19. Gago, 25. Sýkora (Doležal, Šlahař), 60. Goiš (Čáp, Kovařík) – 14. Klimša (Pechanec, Růžička). Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1346. Střely na branku: 24:20. Zblokované střely: 5:5. Vhazování: 52:24.

RYTÍŘI KLADNO VS. VHK ROBE VSETÍN

Valaši se rivala nezalekli a hráli pěkně zostra. V 28. minutě se prosadil Žák, který otevřel skóre a poslal hosty do vedení. Následně Kladno vyrovnalo, ale vzápětí se opět dostali Valaši do vedení. Na konci druhé třetiny byl stav vyrovnaný 2:2. V poslední třetině si oba týmy si vypracovaly slibné šance, ale štěstí bylo nakonec více nakloněné domácím, kteří vstřelili další dvě branky.

Branky a nahrávky: 34. Štich (Machač), 40. J. Strnad (Kubík), 58. D. Tůma (J. Kloz, Machač), 60. J. Strnad (Machač) – 28. Žák (Podešva, Slováček), 38. Kucharczyk (P. Beránek, Pokorný). Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1728.

HC SLAVIA PRAHA VS. LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV

Do Edenu přiletěli jestřábi z Prostějova. Tento zápas si nenechalo ujít 616 diváků a měli se na co dívat. První třetina byla velmi vyrovnaná a šance se jenom hrnuly. První branka ale padla až ve 24. minutě, když se trefil Dvořáček. O tři minuty později se prosadil znovu, a díky tomu se Prostějov dostal do dvoubrankového trháku. Slavia začala tahat za kratší konec, až v padesáté minutě začala lapat po dechu, když Ryzák proměnil nájezd. Pražané však vyrovnat nedokázali a utrpěli další porážku.

Branky a nahrávky: 50. Ryzák (TS) – 24. Dvořáček (Rudovský), 27. Dvořáček (Venkrbec, A. Holík). Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. Diváci: 616.