Kladno vs Litoměřice

WSM LIGA: Z výhry se radoval Motor, Kladno i Slavie

35. kolo WSM ligy bylo v roce 2017 tím posledním. Pražská Slavia v něm sehrála zápas s Karlovými Vary, České Budějovice doma přivítaly Třebíč, Benátky nad Jizerou zajely do Přerova a Kladno do Litoměřic. Prostějov se střetl se Vsetínem. O předehrávku se postarali Kadaň s Frýdkem-Místkem. 7. ledna se proti sobě v dohrávce postaví Havířov a Ústí.

SK TRHAČI KADAŇ VS. HC FRÝDEK-MÍSTEK

Poslední Kadaň v předehrávce 35. kola hostila 26. listopadu Frýdek-Místek, který pomýšlí na postup do play-off. Hned v úvodních minutách se do velké šance dostali domácí, když měli příležitost zahrát si přesilovou hru, která však dlouho netrvala. Rozhodčí po několika sekundách vyloučil i hráče Kadaně.

O první branku se postaral ve třinácté minutě Christov, který bekhendovou kličkou nedal gólmanovi šanci. O dvě minuty později se z gólu radovali i domácí, když vyrovnal na 1:1 Hlava. Do konce první periody se ještě trefil Kofroň a poslal hosty znovu do vedení. Výhru ve třiatřicáté minutě potvrdil Klimša a hosté dvoubrankové vedení udrželi až do závěrečné sirény.

Branky a nahrávky: 15. Hlava (Blaha, Dufek) – 13. Christov (Pechanec, Matyáš), 18. Kofroň (Christov, Pechanec), 33. Klimša (Kofroň, Pechanec)

HC SLAVIA PRAHA VS. HC ENERGIE KARLOVY VARY

O šlágr se ve 35. kole postarala pražská Slavia s karlovarskou Energií. Zápas byl velmi vyrovnaný a ani  jeden z týmu nedal tomu druhému větší šanci skórovat. První branku diváci spatřili až v závěru první periody, kdy Energie na svého soupeře vyvíjela tlak, ze které nakonec vzešel jediný gól Karlových Varů. Flek přihrál před branku, kde číhal kapitán Skuhravý, který pohotově zakončil. Minutu a dvě sekundy před koncem třetí třetiny vyrovnal na 1:1 Šafránek. Utkání tak nakonec dospělo až do nájezdů, ve kterých uspěli domácí.

Branky a nahrávky: 59. Šafránek (Račuk, Endál), rozh. náj. Jankovský – 16. Skuhravý (Flek)

HC ZUBR PŘEROV VS. HC BENÁTKY NAD JIZEROU

Zubři doma v MEO Aréně přivítali Benátky. Na první branku diváci nemuseli čekat dlouho, jelikož už ve třetí minutě skóroval Šlahař. V čase 10:05 vyrovnal na 1:1 Hrníčko, ale tento stav vydržel pouze 13 sekund, jelikož přesilovou hru využil Goiše a vrátil tak vedení zpět domácím. Ti o několik minut později svému soupeři odskočili na rozdíl dvou branek. Ve druhé třetině oba týmy přidaly po jednom gólu. Hosté se jedenáct sekund před koncem třetí třetiny dočkali kontaktního gólu. Vyrovnat se jim však už nepodařilo a duel tak skončil 4:3.

Branky a nahrávky: 3. Šlahař (T. Sýkora, T. Doležal), 11. Goiš (Plášek, Zbořil), 15. T. Sýkora (Chmelíř, Malina), 37. Navrátil (Pala) – 11. Hrníčko, 31. Kuťák (T. Hanousek), 60. Bittner (Jašek, Havlín)