Tomáš Hertl, hokej,

Začaly první zápasy o Stanley Cup, Sobotka dal gól, bodovali také Hertl Pastrňákem

Dnes začalo playoff NHL, respektive první kolo. Montreal se doma utkal s Rangers, Minnesota se St. Louis, Edmonton se San Jose, Ottawa s Bostonem a Pittsburgh s Columbusem.

Montreal Canadiens: New York Rangers 0:2

Stav série: 0-1

Montreal svůj první zápas nezvládl. Doma totiž podlehl New Yorku Rangers 0:2. Zápas byl velice vyrovnaný a brankáři předváděli skvělé zákroky. Carey price byl překonan pouze dvakrát a to dvěma hráči Glassem a Grabnerem. Henrik Lundqvist překonan nebyl a vychytal všech 31 pokusů Canadiens.

Branky a nahrávky: 10. Glass, 59. Grabner (Fast)

Střely na branku: 31:31

Počet diváků: 21 288

Ottawa Senators: Boston Bruins 1:2

Bostonští hokejisté vstoupili do prvního kola této série úspěšně. První zápas vyhráli na ledě Senators těsně 2:1. Jednou asistenci se podílel na výhře také David Pastrňák.

Branky a nahrávky: 31. Ryan (Karlsson) – 45. Vatrano (Nash, McQuaid), 58. Marchand (Bergeron, Pastrňák)

Střely na branku: 27:25

Počet diváků: 18 702

Pittsburgh Penguins: Columbus Blue Jackets 3:1

Stav série: 1-0

Pittsburgh dostal v prvním kole silný Columbus a dá se očekávat, že to bude opravdu velký boj. Tučňáci první zápas zvládli 3:1. Zápas byl ale opravdu vyrovnaný a v této sérii může rozhnodout opravdu i jedna chyba.

Branky a nahrávky: 22. Rust (Kessel, Malkin), 24. Kessel (Schultz, Malkin), 37. Bonino (Hörnqvist, Määttä) – 53. Calvert (Anderson)

Střely na branku: 29:32

Počet diváků: 18 563

Minnesota Wild: Stl. Louis Blues 1:2 v prodloužení

Vladimír Sobotka dnes výrazně pomohl týmu zvítězit proti Minnesotě Wild. Dal totiž úvodní gól zápasu ve 27. minutě. Domácí sice vyrovnali, ale Blues dokázali v prodloužení zvítězit. Hosty výrazně podržel brankář Allen, který z 52 střel inkasoval pouze jedinkrát.

Branky a nahrávky: 60. Parise (Koivu, Mikael Granlund) – 27. Sobotka (Steen), 78. Edmundson (Tarasenko, Schwartz).

Střely na branku: 52:26

Počet diváků: 19 168

Edmonton Oilers: San Jose Sharks 2:3 v prodloužení

Zajímavá série se dá očekávat i v tomto střetnutí. Většina expertů považuje jako pustpující celek Edmonton spolu s Draissatlem a McDavidem. První zápas ale Edmonton nezvládl a prohrál v prodloužení těsně 2:3. Jednou asistencí se podílel na vítězství svého týmu také Tomáš Hertl.

Branky a nahrávky: 7. Klefbom (Eberle, Lucic), 18. Lucic (Letestu, McDavid) – 22. Ward (Donskoi, Vlasic), 46. Martin (Hertl), 64. Karlsson (Pavelski, Vlasic)

Střely na branku: 19:44

Počet diváků: 18 347