Dominik Skořepa
Foto: www.irozhlas.cz

Zázrak! Dominik Skořepa po těžké autonehodě už chodí s pomocí hole

Dominik Skořepa

Před zhruba dvěma lety mladý hokejista Dominik Skořepa cestoval se svým otcem a bratrem na první trénink juniorky týmu BK Mladá Boleslav. Bohužel na tento trénink nedorazil. Po cestě měli těžkou autonehodu, když je zavalil kamion. Po cca dvou letech chodí s pomocí hole.

Zázraky se opravdu dějí. Mladý hokejista před zhruba dvěma lety měl těžkou autonehodu, při které ho zavalil kamion. Když se v nemocnici probudil, mohl hýbat jen s hlavou, na zbytek těla byl ochrnutý. Sám byl rád, že autonehodu přežil, ale na druhou stranu byl nešťastný, že nikdy nebude moc chodit. Jeho vůle však byla silnější i díky rodině, která ho podporovala. Začal posilovat a dařilo se mu. Nejprve rozhýbal pohyby prstů na rukou, poté se přidal cit v pravé noze. Výraznější pokrok pocítil při rehabilitacích v Kladrubech. Nakonec si svůj pohyb zdokonaloval v centru Paraple.

Dominik Skořepa řekl: "Jeli jsme a auto před námi zavadilo svým vozíkem o kolo protijedoucího kamionu. Ten do nás narazil a zavalil nás. Já a otec jsme zůstali zaklíněni pod kamionem, se záchranáři byl schopen komunikovat jen bratr. Bylo to pro mě těžké, to ano. Zároveň jsem si však nepřipouštěl, že bych už nikdy neměl chodit. Řekl jsem, že to nevzdám. Bylo to zvláštní. Můj stav se dlouho nezlepšoval, nebo to alespoň šlo velice pomalu. Pak jsem ale zničehonic dělal pokroky téměř každý den.“

Teď chodí s pomocí hole, cestuje a užívá si života. Rád by nejdříve dostudoval a po studiu by si rád vybral nějaký sport. Přemýšlí nad ragby vozíčkářů či lukostřelbu, potápění.

Sám Dominik Skořepa dodal: „Až si najdu vhodný a zajímavý sport, věřím, že mě naplní stejně jako hokej. Rozdíl mezi sportem zdravých a handicapovaných nevidím. Sport jako sport. Moc bych si přál v některém z nich v budoucnu reprezentovat Česko.“

Držíme mu palce, aby se jeho sen stal skutečností. Víme, že má skvěle nakročeno a že svůj boj téměř vyhrál. 

294 0