Švédská brankářka na ZOH 2018

ZOH 2018: Švýcarky zdolaly i Japonky a body braly i Švédky. Oba vítězné týmy mají jisté čtvrtfinále

Dnes byl znovu na programu hokejový turnaj žen, tentokrát se odehrály zápasy skupiny B, ve kterém Švýcarky vyzvaly Japonky a Švédky domácí Koreu.

Hráčky Švýcarska v první duelu na ZOH narazily na Koreu. Utkání od první minuty mělo jasný průběh. Favorit se houževnatého soupeře nezalekl a porazil je 8:0. Největší zásluhu na výhře měla Alina Mullerová, která zaznamenala v zápase šest kanadských bodů (4+2).

I Japonky mají za sebou úvodní zápas, ve kterém hráli proti Švédkám. Bylo to poměrně vyrovnané utkání, ve kterém nakonec rozhodla Hjalmarssonová, která vstřelila v úvodu druhé periody vítěznou brankou, a Švédky vyhrály 2:1.

ŠVÝCARSKO 3:1 JAPONSKO

Dnes diváci mohli vidět duel mezi Švýcarskem a Japonskem. V první třetině byly aktivnější Japonky, které se soupeře nezalekly a chtěly co nejvíce svého soupeře potrápit. Proti však byla brankářka Florence Schellingová, která zastavila všechny pokusy Japonek. Bylo jich celkem sedm, možná si říkáte, že jich moc nebylo, ale Švýcarky vystřelily na japonskou gólmanu v první třetině pouze jednou. Po dvaceti minutách byl stav nerozhodný 0:0. Druhá třetina se rozjela, nejenom že jsme v ní viděli více střel (17:14), ale také branky, o které se postaralo aktivnější Švýcarsko. Dvě přesné trefy zařídila Sary Benzová. Ve třetí třetině se prosadila i Alina Mullerová a Švýcarky v tu chvíli vedly 3:0. O čestný gól Japonska se zhostila Kuboová a snížila na konečných 3:1.

Branky a nahrávky: 31. S. Benzová (Rüeggová, L. Benzová), 34. S. Benzová (Meierová), 45. Müllerová – 48. Kuboová (Horiová, H. Tokoová)

ŠVÉDSKO 8:0 JAPONSKO

Švédsko od první minuty svého soupeře vůbec nešetřilo. Korejskou branku zasypaly hned 22 střelami a z toho padly čtyři branku, na kterých se podílely Maja Nylénová-Perssonová, Elin Lundbergová, Johanna Fällmanová a Erica Udénová Johanssonová. Korejské hráčky dokázaly vystřelit na švédskou svatyiě pouze šestkrát. Ve druhé třetině se hra nijak od první periody neměnila a Švédky dále tlačily své soupeřky ke zdi. V čase 24:08 Korejky inkasovaly popáté, když Winbergová přebruslila všechny bránicí hráčky a vecpala se až téměř do brankoviště, odkud zkušeně zakončila za záds bezmocné korejské gólmanky. Byl to však jediný gól, který diváci v aréně mohli ve druhé třetině vidět. Ve třetí periodě Švédky přidaly další tři branky, které padly během prvních pěti minut. Švédky nakonec porazily Japonsko vysoko 8:0.

Branky a nahrávky: 4. Nylénová-Perssonová (Alasalmiová), 10. Lundbergová (Rasková, Grahmová), 11. Fällmanová (Rasková, Küllerová), 18. Udénová Johanssonová (Johanssonová), 25. Winbergová (Alasalmiová, Lundbergová), 42. Nordinová (Lundbergová), 42. Winbergová (Grahmová, Nordinová), 46. Stenbergová (Winbergová, Svedinová)