Francie vs Norsko

Francie těsně padla s Norskem

Ve večerním utkání se střetla domácí Francie s Norskem. Obě mužstva si zahráli vůbec první zápas na 81 MS. Bylo to celkem vyrovnané utkání, ve kterém nakonec uspěli Norové.

STATISTIKY ZÁPASU

NORSKO vs FRANCIE 3:2 (0:0 ; 2:1 ; 1:1)

Góly:
NOR: 26. K. A. Olimb (M. Olimb, Thoresen), 30. Thoresen (K. A. Olimb), 50.Thoresen
FRA: 39. S. Da Costa, S. Da Costa (Auvitu)

MOMENTY UTKÁNÍ

60. minuta - Nakonec se povedlo Francii utkání zdramatizovat, přesto úvodní duel na domácím mistrovství světa prohrála. Z vítězství se radovali Norové, kteří byli o ten kručen napřed před Francouzi.

52. minuta - Norové si vzali oddechový čas

50 minuta - Deset minut před koncem třetí třetiny Norové vstřelili branku, která je poslal do dvoubrankového vedení. Netrvalo však dlouho a domácí Francouzi ihned vzápětí odpověděli.

40. minuta - Do druhé třetiny Norové vlétli opravdu ve velkém tempu a snažili se něco s nerozhodným skórem udělat, což se jim podařilo. Dost tomu také přispěli domácí, kteří Norsku nabídli několik přesilových her. Během čtyř minut se Norsko dostalo do dvoubrankového trháku, ale v závěru třetiny i Francouzi vstřelili branku a snížili na rozdíl jediné branky.

39. minuta - I Francie se dočkala a dokázala snížit na rozdíl jediné branky. Ve hře čtyři na čtyři vstřelil branku Da Costa.

30. minuta - Norové dostali příležitost si zahrát přesilovou hru pět na tři, kterou dokázali v samém závěru využít. Postaral se o to Thoresen, který stál u branky kam dostal přesnou přihrávku a ihned tečoval do poloodkryté branky.

26. minuta - První branku vstřelil Olimb, který našel skulinku kam napasoval puk. Hueta byl bez šance.

22. minuta - V obrovské šanci se ocitl Fleury, který minul odkrytou branku jen o pár centimetrů.

20. minuta - První třetina byla velmi vyrovnaná, avšak bez vyložených šancí. Na přelomu první desetiminutovky se začali dostávat hráči Francie do tempa a nedali Norům chvíli klidu. I díky skvěle chytajícímu Haugenovi je zatím stav bezbrankový.

1. minuta: ZÁKLADNÍ SESTAVA NORSKAHaugen (Haukeland) – Lesund, Holös (C), Nörstebö, Ödegaard, Johannesen, Bonsaksen, Sveum – K. A. Olimb, Thoresen (A), Reichenberg – Bastiansen, Martinsen, M. Olimb (A) – Trettenes, K. Forsberg, Rosseli Olsen – Röymark, Roest, Valkvae Olsen – Olden.

1. minuta: ZÁKLADNÍ SESTAVA FRANCIEHuet (Hardy) – Auvitu, Besch, Dame-Malka, Hecquefeuille (A), Manavian, Chakiachvili, Janil – Roussel, Bellemare (A), T. Da Costa – Fleury, S. Da Costa, Treille – Meunier (C), Douay, Perret – Ritz, Lamperier, Rech

Autor: M. V.