Slovinsko vs Kanada

Kanada rostřílela Slovince a po 2 zápasech má plný počet bodů

V Paříži se odehrál zápas mezi Slovinskem a Kanadou. Javorové listy v celém zápase jednoznačně dominovali. O první hattrick letošního MS se postaral Nathan Mackinon.

Zatímco Slovinci se postarali o velké překvapení v zápase proti Švýcarsku, které dotáhli až do prodloužení, obhájce titulu z Kanady nenechal nic náhodě a se Slovinci se pohrál. Nathan MacKinnon se postaral o první hattrick mistrovství světa. A když si v dnešním utkání připsal navíc asistenci u posledního gólu javorových listů, který vsítil Skinner, vyhoupl se zejména díky dnešnímu výkonu do čela kanadského bodování celého šampionátu.

Zápas jste měli možnost na našem webu sledovat živě. Níže naleznete živé komentáře důležitých momentů utkání.

SLOVINSKO vs KANADA 2:7 (0:3 ; 1:3 ; 1:1)

Góly:
SLO: 36. Muršak (Sabolič), 58. Urbas (Kranjc, Pretnar)
CAN: 5. Barrie (Simmonds, Konecny), 15. MacKinnon (Skinner, Barrie), 17. Point (Konecny), 25. Mackinon (Giroux, de Haan), 26. MacKinnon (Marner,Barrie), 38. Marner (Konecny), 48. Skinner (MacKinnon, Barrie)

MOMENTY UTKÁNÍ

60. minuta - Zápas se odehrával podle očekávání. Javorové listy si v první třetiny vytvořily trojbrankový náskos, který ve druhé třetině ještě několikrát navýšili. O první hattrick letošního MS se postaral Nathan Mackinon. Slovinci v zápase celkem vstřelili dva čestné góly. Utkání sledovalo 9 128 diváků.

58. minuta - Slovinci neskládají zbraně ani za rozhodnutého stavu. Vytvořili si celkem slušný tlak a důrazně do kanadské branky dotlačil puk Jan Urbas.

48. minuta - Šťastnou trefu předvedl Skinner, který vystřelil z pravé strany. Puk do sítě si srazil ještě jeden ze slovinských hráčů.

40. minuta - Ve druhé periodě jsme viděli podobný hokej, který se odehrával i v první dvaceti minutovce. Za zmínku rozhodně stojí dosažený hattrick Nathana Mackinnona. Byl to zároveň první hattrick letošního mistrovství světa.

38. minuta - Kanadský hráč vyjel zpoza branky a našel svého spoluhráče před brankou, který měl dost času na to, aby si pohrál s brankářem. Pár kliček a lehká střela znamenala šestou branku javorových listů.

36. minuta - Slovinsko překvapilo všechny v AccorHotels Arena. Jan Murščak ujel po levých prknech a vystřelil. Kanadskému gólmanovi puk proskočil mezi betony a zapadl do branky.

30. minuta - Slovinsko si zahrálo 62 vteřin přesilovou hru pět na tři, ale využít ji nedokázali.

26. minuta - Máme tu první hattrick na letošním MS v ledním hokeji 2017. Postaral se o něj Nathan Mackinon, který v levém kruhu napřáhl a centimetrovou přesností prostřelil vše co mu stálo v cestě.

25. minuta - Kanaďané předvedli opravdu krásnou akci. Giroux vjel do pásma, kde se otočil kolem své osy a vystřelil. Jeho pokus vyrazil italský gólman a dojíždějící Mackinon kotouč dorazil do poloodkryté branky.

20. minuta - Průběh utkání se vyvíjí podle očekávání. V úvodu byli Slovinci sice značně aktivní a snažili se dát nějakou branku, jenže jim chyběly důraz a především štěstí. Kanaďané během první třetiny vstřelili tři branky a co se střel týče, tak ty jsou 19:6 ve prospěch Kanady.

17. minuta - Netrvalo dlouho a Kanada vstřelila další branku. Pointa z pravé strany vystřelil. Puk se točil na brankovišti, přičemž si ho nešťastně za brankovou čáru sklepl jeden ze Slovinců.

15. minuta - Kanaďané pět minut před koncem první třetiny se ujímají dvoubrankového vedení. Skinner vystřelil na branku, ale trefil jen tyč. Slovinský gólman chtěl puk zalehnout, ale to se mu nepovedlo. Ani slovinský hráč tomu moc nepomohl. Těsně před brankou byl Mackinnom, který volný puk dorazil do slovinské branky.

5. minuta - Z ničeho nic uděřili javorové listy, kteří se ujali vedení. Barrie vystřelil z mezikruží a jeho pokus skončil za zády slovinského gólmana. Krošelj vůbec nic neviděl, jelikož před ním dobře stínil kanadský hráč.

4. minuta - Slovinský Muršák se vracel z trestné lavice dostal přesnou nahrávku a jel sám na kanadského gólmana. Vystřelil mezi Johnsovy betony, ale kanadský brankář je sklapl včas.

1. minuta: ZÁKLADNÍ SESTAVA SLOVINSKA: Krošelj (Pintarič) - Robar, Kovačevič, Vidmar, Kranjc, Pretnar, Gregorc, Tavželj, Podlipnik - Ograjenšek, Tičar, Sabolič - Urbas, Verlič, Muršak - Rodman, Kuralt, Goličič - Mušič, Pem

1. minuta: ZÁKLADNÍ SESTAVA KANADY: Johnson (Pickard) - Demers, Vlasic, Barrie, de Haan, Morrissey, Matheson - Duchene, O'Reilly, Scheifele - MacKinnon, Giroux, Skinner - Konecny, Point, Marner - Schenn, Simmonds, Killorn

Autor: M. V.