Kanadský hokejista Nathan MacKinnon

Kanada rozdrtila Bělorusko 6:0

Kanada je na turnaji zatím stoprocentní. Dnes ji čekal další soupeř a to Bělorusko. Kanada jim nic nedovolila a porazila je 6:0

AKTUALIZOVAT

60:00- Konec utkání. Kanada zvítězila 6:0. Střely na branku 13:45 z pohledu Běloruska.

54:42- Kanada nepřestává soupeře šetřit. Gól na 6:0 dával Point.

50:16- Cladue Giroux doráží střelu do brány, na kterou byl běloruský brankář krátký a jen se ohlídl za kotoučem. Kanada vede už 5:0.

47:01- Jeff Skinner dostává pohodlně Kanadu do vedení 4:0. Ten dostal zpoza brány excelentní nahrávku, kterou zužitkoval ke skórování.

40:00- Konec druhé třetiny končí za stavu 3:0 Pro Kanadu. Střely na branku jsou 26:7. Kanada jasně dominuje. Bělorusko dokázalo vystřelit pouze třikrát ve druhé periodě.

35:21- MacKinnon dává svůj druhý gól v zápase. Do brány totiž dorazil kotouč, který byl u betonu běloruského brankáře.

24:20- Kanada využívá přesilovou hru. Trefil se MacKinnon, který překvapil brankáře Běloruska. Ten se ani nepohnul.

20:00- První třetina nám skončila za stavu 1: pro Kanadu. Střely na branku jsou 11:4 ve prospěch Kanady.

05:08- Kanada jde do vedení. Úvodní branku střetnutí vstřelil Brayden Point

Úvodní sestavy:

Bělorusko: M. Karnauchov (Trus) – Lisovec, Korobov (A), Šinkevič, Chenkel, Jevenko, Graborenko, Vorobej – Stas (C), Linglet, Pavlovič (A) – Kulakov, S. Kosticyn, Kovyršin – Drozd, Děmkov, A. Volkov – Šarangovič, Karaban, Kogalev – Stefanovič.

Kanada: Pickard (Ch. Johnson) – Demers, Vlasic, Barrie, de Haan, Morrissey, Matheson – Duchene (A), Scheifele, R. O'Reilly (A) – Giroux (C), MacKinnon, Skinner – Konecny, Marner, Point – B. Schenn, Couturier, Simmonds – Killorn.