Rusko vs Itálie

Rusko jako první celek na MS vstřelilo v zápase deset branek

Rusové si s Italy pohráli, jako kočka s myší. Od první minuty Ruská sborná jednoznačně dominovala, ale Italové dokázali na chvilku zápas trochu zdramatizovat, když snížil Traversa. Byla to první, ale zároveň poslední italská branka. Od té doby góly stříleli jen Rusové. Jejich kanonáda skončila na čísle 10.

Rusko tak potvrzuje velkou sílu, naopak Itálie předvedla oproti bojům se Slováky mnohem horší výkon a "desítku" si za klobouk dozajista nedá. Zápas jste mohli na našem webu sledovat v přímém přenosu. Živé komentáře nejdůležitějších okamžiků naleznete níže.

ITÁLIE vs RUSKO 1:10 (0:2 ; 1:3 ; 0:5)

Góly:
ITA: 24. Traversa (And. Bernard,Helfer)
RUS: 10. Andronov (Barabanov,Gavrikov), 19. Dadonov (Panarin, Šipačov), 25. Kučerov (Naměstnikov,N. Gusev), 36. Naměstnikov (Kučerov), 37. Panarin (Mozjakin, Šipačov), 44. S. Plotnikov (Kučerov,Naměstnikov), 51. Panarin (Mozjakin, Šipačov), 59. Andronov (Barabanov, Provorov)

Diváci: 10 893

MOMENTY UTKÁNÍ

60. minuta - Ve třetí třetině si Rusové se soupeřem dělali co chtěli a přidali celkem dalších pět branek. Jako první mužstvo na letošním MS vstřelilo svému soupeři celkem deset branek.

59. minuta - Rusové mohou oslavovat desátou branku v zápase, o kterou se postaral Andronov, který vypálil z mezikruží.

51. minuta - Rusové drtí Italy. Mozjakin křižně nahrál Panarinovi a ten se z první nemýlil. Rusko využilo další přesilovou hru.

46. minuta - Rusové atakují desítku. Kučerov přenechal Naměstnikovi, který vystřelil, ale jeho první pokus zblokoval italský bek. Vzal si odražený puk a své štěstí zkusil znovu. Druhá střela se mu povedla natolik, že zapadla za zády Cloutiera.

46. minuta - Rusko si v posledních minutách dělá s Itálii co chce. Panarin zpoza branky poslal na volného Šipačova, který nabil Mozjakinovi a ten vymetl pavučinku v horním rohu branky.

44. minuta - Rusové využívají další přesilovou hru v zápase. Kučerov našel Plotnikova, který až na třetí pokus propasíroval puk za zády italského gólmana. Rusko se ujímá vedení 6:1.

40. minuta - Rusové v poklidu přidali další branky a drží pohodový náskok podle papírových předpokladů.

37. minuta - Pátou branku přidal Panarin, který zůstal sám u levé tyčky a čekal na puk. Dočkal se a trefil se do odkryté části branky za bezmocného Cloutiera.

36. minuta - Rusové v zápase udeřili již po čtvrté. Kučerov zajel do útočného pásma a do tandemu přenechal puk Naměstnikovi, který prudkou střelou na bližší týč skóroval.

25. minuta - Rusko si vzápětí bere dvoubrankový náskok zpět. Kučerov měl trochu více prostoru a vystřelil prudkou střelu, kterou trefil levou šibenici.

24. minuta - Italové na začátku druhé periody dokázali vstřeli branku a snížit tak na rozdíl jediné branky. Kapitán Italů se protáhl mezi obránci a vystřelil. Ruský gólman vyrazil jeho pokus ramenem, ale z dorážky se trefil Traversa.

20. minuta - První třetina je za námi a viděli jsme očekávaný průběh. Rusové tlačí svého soupeře a díky dvěma přesným střelám zaslouženě vedou 2:0.

19. minuta - Minutu před koncem první třetiny Rusové využili přesilovou hru. Panarin přesnou zabičkou nahrál před branku Dadonovovi, který z první poslal puk do branky.

10. minuta - První branku v zápase vstřelili Rusové. Baranov zavezl touš po pravé straně do útočného pásma, kde zasekl a rychle nahrál Gavrikovovi. Ten nahodil puk na branku, kde před ní jeho nahození tečoval Adronov.

1. minuta: ZÁKLADNÍ SESTAVA ITÁLIE: Cloutier (Andreas Bernard) - Hofer, Helfer, Larkin, Zanatta, Egger, Marchetti, Miglioranzi, Glira -Insam, Anton Bernard, Traversa - Scandella, Frigo, Morini - D.Kostner, Andergassen, S.Kostner - Gander, Frank, Goi

1. minuta: ZÁKLADNÍ SESTAVA RUSKA: Vasiljevskij (Sorokin)  - Gavrikov, Kiselevič, Antipin, Bělov, Provorov, Mironov, Zub - Andronov, Tělegin, Barabanov - Šipačov, Dadonov, Panarin - Kučerov, Gusev, Namestnkov - Plotnikov, Mozjakin, Tkačjov

Autor: M. V.