Hokejový zápas Itálie - Slovensko

Slováci porazili Itálii až v prodloužení.

Žádný hráč z NHL neposílil slovenský tým a ten tak nepatří mezi favority šampionátu. Alespoň papírově. Nicméně zisk 3 bodů proti Itálii měl být povinností. Nakonec se zápas s Itálií ukázal jako velmi náročný, ale nakonec se šťastným koncem pro naše východní sousedy.

Zápas Slováků proti Itálii jsme sledovali živě a naši východní sousedé měli co dělat. Výkonem tedy dnes rozhodně nepřesvědčili a i s papírově slabším soupeřem, kterým Itálie je, měli velmi značné problémy.

STATISTIKY ZÁPASU

SLOVENSKO - ITÁLIE 3:2 (1:0 ; 0:1 ; 1:1; 1:0pp)

GÓLY: 7. Miklík (Jánošík) - 36. Morini (Frigo), 43. Frigo (Scandella), 63. Peter Čerešňák (Blizňák, Skokan)

MOMENTY UTKÁNÍ

65. minuta: Po konci prodloužení se pořadatelé opravdu vyznamenali, když Slovákům z neznámých důvodů zahráli slovinskou hymnu.

VIDEO

63. minuta: Slovensko si nakonec připisuje dvoubodové vítězství. V prodloužení se chopil puku Peter Čerešňák, který schoval svoji střelu švihem, která skončila v levé šibenici italské brány. Italové tak mohou trochu litovat promarněné šance na vítězství.

59. minuta: Slovenska nakonec přeci jen vyrovnává.  Libor Hudáček dorazil za italského golmana odražený puk a Slováci si tak při vlastním power play si nakonec vynutili prodloužení.

43. minuta: Pro Slováky noční můra. Itálie se na samotném úvodu třetí třetiny dostává do vedení. Giulio Scandella po nepovedené střele následně nahazoval puk na branku. Před Hudáčkem tečoval Luci Frigo, po jehož doteku zapadl puk k levé tyčce. A Slovákům nyní velmi rychle utíká čas.

36. minuta: Slováci předváděli pasivní hru a nakonec na to doplatili. Giovanni Morini sklepl střelu za Hudáčka a vyrovnal na 1:1.

7. minuta: Slovensko se krátce po zahájení utkání dostává do vedení. Michel Miklík pro krásné slovenské akci pouze doklepl puk do prázdné branky a dostal naše východní sousedy do vedení.

1. minuta: SESTAVA SLOVENSKA: J. Hudáček (J. Laco) – Sersen, Čajkovský, Jánošík, Čerešňák, Mikuš (A), Gernát, Šedivý, Trška – Skokan, Dravecký (C), L. Hudáček – Miklík (A), Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, Hrnka – Suja, A. Šťastný, Skalický

1. minuta: SESTAVA ITÁLIE: And. Bernard (Cloutier) – T. Larkin, L. Zanatta, Hofer, Helfer (A), Egger, Marchetti, Miglioranzi, Glira – Scandella, Morini, Frigo – Insam, Ant. Bernard (C), Traversa – Andergassen, D. Kostner (A), S. Kostner – Goi, Lambacher, Frank

Autor: Jan Linha