Hokejový zápas Itálie - Slovensko

Slovensko prohrálo s Lotyšskem 3:1

Slovensko ve svém druhém zápase nestačí na výběr Lotyšska, se kterým prohrává 3:1. Lotyšsko ve dvou zápasech dostali pouze jediný gól.

LOTYŠSKO - SLOVENSKO 3:1 (1:0 ; 1:0; 1:1)

Góly:
LAT: 11. Sprukts (Rihards Bukarts), 28. Girgensons (Rihards Bukarts, Roberts Bukarts), 51. Džerinš (Cibulskis)
SVK: 50. Miklík (Dravecký, Haščák)

1. minuta ZÁKLADNÍ SESTAVA SLOVENSKA: J. Laco (J. Hudáček) – Sersen, Čajkovský, Jánošík, Čerešňák, Mikuš (A), Gernát, Šedivý, Trška – Skokan, Dravecký (C), Suja – Miklík (A), Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, L. Hudáček – Matoušek, Zigo, Skalický.

1. minuta ZÁKLADNÍ SESTAVA LOTYŠSKA: Merzlikins (Punnenovs) – Sotnieks, A. Kulda (A), Cibulskis, Galvinš, Balinskis, Freibergs, Jaks – Daugavinš (C), Džerinš, Roberts Bukarts – Sprukts (A), Rihards Bukarts, Indrašis – Skvorcovs, Girgensons, Keninš – Pavlovs, Meija, Bičevskis.

1. minuta Lotyšský tým hned z úvodu hodně dotírá na slovenskou branku a vytvářejí si tlak na Slovensko.

4. minuta Potyčka před lotyšskou brankou, odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

7. minuta Vyloučení v týmu Slovenska. Tomáš Matoušek jde na trestnou lavici odsedět 5 minut za vražení na hrazení. Trest se mění na 5+do konce utkání. Uvis Balinskis je po nárazu do hrazení ošetřován.

8. minuta Další vyloučení slovenského hráče. Juraj Mikuš si odsedí dvouminutový trest za vysokou hůl.

11. minuta Lotyšsko střílí první gól. Situace jen kontrolována videorozhodčím, gól je shledán platným. JANIS SPRUKTS otevírá scóre zápasu. Asistence Rihards Bukarts.

12. minuta Vyloučení hráče Lotyšska. Guntis Galvinš míří na trestnou za podražení.

14. minuta Slovensko dává gól. Ovšem rozhodčí regulérní gól neuznává, z důvodu že pískl, před tím, než puk přešel přes čáru.

17. minuta Slovensko zvyšuje svůj tlak na lotyšskou branku, stále se jim však nedaří dát gól.

20. minuta První třetina končí za stavu 1:0 pro Lotyšsko.

Druhá třetina

23. minuta puk mimo hrací plochu. Oba týmy se snaží usadit se v pásmu soupeře.

27. minuta Vyloučen hráč Slovenska Libor Hudáček na dvě minuty za sekání.

27. minuta Druhý gól Lotyšska! ZEMGUS GIRGENSONS překonal brankáře Laca a dostává svůj tým do dvoubrankového vedení. Asistence Rihards Bukarts, Roberts Bukarts.

31. minuta Slovensko hraje přesilovku. Na trestnou míří Janis Sprukts za podražení.

34. minuta Slovensko vytváří tlak na Lotyšsko, které se však úspěšně brání.

36. minuta Lotyšsko si zahraje přesilovou hru. Tým Slovenska vyloučen za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Marcel Haščák.

38. minuta Potyčka před slovenskou brankou. Slovenský brankář dostal sekeru od Robertse Bukartse. To si však Slováci nenechali líbit a šli bránit svého brankáře. Následují vyloučení na obou stranách. Slovenský hráč Juraj Mikuš si odsedí trest za podražení. Lotyš Roberts Bukarts dostává dvě minuty za nafilmovaný pád nebo přehrávání.

40. minuta Lotyšsko si po čtyřiceti minutách odnáší do šaten dvougólový náskok. Slovensko bylo sice trochu více aktivní, k brance to zatím nevede.

Třetí třetina

42. minuta Andrej Kudrna se dostává do šance, jeho střela však bohužel pro Slovensko trefuje pouze tyčku.

43. minuta Aktivita Slovenska se zvyšuje, lotyšský brankář Merzlikins byl povalen na led. Ani sílící aktivita gól Slovensku nepřináší.

45. minuta Následuje hra 4 na 4. Na trestnou lavici míří Slovák Sersen a Lotyš Rihards Bukarts - oba si odsedí trest za krosček.

47. minuta Lotyšská hráč Arturs Kulda vyloučen za zbytečný faul. Odsedí si dvě minuty za nedovolené bránění.

49. minuta Pár sekund před koncem Slovensko překonává Merzlikinse, který inkasuje poprvé na turnaji (neprůstřelnost trvala 110 minut). MICHEL MIKLÍK dělovou ránou snižuje na 1:2.

50. minuta Vladimír Dravecký vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Úplně zbytečný faul od slovenského hráče. Dravecký může být rád, že trest není vyšší.

50. minuta Lotyšsko zvyšuje na 3:1 a míří za vítězstvím. ANDRIS DŽERINŠ trefuje kotouč vyražený Lacem před sebe. Asistence: Oskars Cibulskis.

51. minuta Na ledě přistála slovenská vlajka, která se postarala o malé zdržení.

52. minuta Roberts Bukarts odchází na trestnou za zdržování hry. Lotyš poslal puk do hlediště. Přichází možná jedna z posledních šancí na změnu scóre a možné vyrovnání Slovenska.

55. minuta Za lotyšskou brankou se odehrává tvrdý boj. Nejhůř to odnáší Girgensons, který je při cestě na střídačku značně rozhozený.

57. minuta Laco trefen do masky, hra je následně přerušena.

58. minuta Brankář Laco opouští bránu, Slováci zkoušejí hru v šesti. Slovensko tlačí na lotyšskou branku, jenže koutouč se stále nedaří dostat za čáru.

58. minuta Slovenský trenér si bere oddechový čas a zběsile kreslí taktiku posledních okamžiků zápasů. Laco zůstává na střídačce.

60. minuta Slovenští hráči krouží v útočném pásmu, jenže stále neúspěšně. O výhře Lotyšska už nemůže být pochyb.

60. minuta Lotyšsko vyhrává i svůj druhý zápas. Výběr Slovenska poráží 3:1. Brankář Merzlikins ve dvou utkáních inkasoval pouze jediný gól.

Autor: Hana Řeháková