Čeští sledge hokejisté jsou v semifinále turnaje 4 Nations v Naganu!

Čeští sledge hokejisté září na hokejovém turnaji v Naganu a po druhém místě ve skupině postupují do semifinále. To si zahrají v pátek proti Norsku.

Český tým zaváhal pouze v prvním utkání proti Korei. To prohrál 1:4. V následujícím zápase narazil na Nory, proti kterým sehraje i páteční semifinále. Do tohoto zápasu vstoupili Češi lépe a odnesli si zasloužené vítězství 4:2.

Poslední zápas ve skupině čekal naše kluky s domácím Japonskem. Toto utkání se nevyvíjelo vůbec podle představ a ještě sedm minut před koncem prohrávali svěřenci trenéra Břízy 1:3. Rychlé tři branky zvrátili již skoro prohraný zápas a zajistili českému týmu druhé místo ve skupině.

„Kdyby někdo napsal scénář tohoto zápasu, tak mu neuvěříte! Soupeř nás předčil napadáním, lepším pohybem a potrestal naše taktické chyby, zatímco my jsme spálili tutovky. Ještě sedm minut před koncem bylo skóre 1:3, pak se nám podařilo třemi góly dovézt zápas do vítězného konce. Velmi nás podržel gólman Martin Kudela, který byl i nejlepším hráčem duelu,“ nechal se slyšet reprezentační trenér v rozhovoru pro paralympic.cz.

Důležitý zápas čeká Čechy v pátek. Semifinále proti Norsku rozhodne, zda budeme bojovat o kov nejcennější.