Bazén na LSU 2017 v Taipei

SU Taipei 2017 - Závadová a Elhenická na startu 400VZ!

Poslední dva starty v bazénu v Taipei dnes měli na programu čeští plavci. Martina Elhenická s Terezou Závadovou se představily na trati 400 volným způsobem. Postup se nepodařilo vybojovat ani jedné z nich!

Dvě české ženy na startu 400VZ na závěr LSU!

Závěrečný den Letní světové univerziády byly na programu 4 disciplíny - 400 polohově muži, 400 kraul ženy a polohové štafety žen i mužů. Při neúčasti Pavla Janečka, který by se jistě představil na polohové 400, tak byly na startu pouze dvě české ženy na 400 kraul.

Tereza Závadová se do závodu pustila velmi neohroženě a ještě po 200m byla ve vedení rozplavby, poté ale začaly soupeřky postupně zrychlovat a Terku předjíždět. Díky lepší poslední 50 se pak před Terku dostala také druhá naše závodnice Martina Elhenická. Marťa tedy dohmátla v čase 4:22,94 a skončila na celkovém 23.místě. Terka byla o 13 setin za ní a výkonem 4:23,07 obsadila 25.pozici!

„Do startu jsem šla s tím, že už nemám co ztratit. Od první stovky jsme s Marťou šly do popředí, ale ve druhé polovině závodů nás holky převálcovaly jako parní válec. Do startu jsem dala 100%, bohužel to nevyšlo.“
Tereza Závadová (25. na 400VZ)

A tím naši bazénoví plavci zakončili vystoupení v Taipei. Tentokrát to na medaili nevyšlo. Do finále se 2x podívala Barbora Závadová, která vybojovala 6. a 8.místo, k tomu navíc přidala jedno semifinále na 200 motýl. Do semifinále prošel ještě dvakrát Honza Šefl, který jako jediný z plavců atakoval český rekord. Na motýlové 50 mu národní maximum odolalo o 9 setin sekundy. Dalšími semifinalistkami pak byly Věrka Kopřivová na znakové 200 a Kristýna Horská na 200 polohově. Velmi dobré umístění si připsal také Honza Micka na 800 kraul, když dohmátl 9. Jeho cíle byly ale podstatně vyšší.