Plavecký bazén SU Taipei 2017

SU Taipei 2017 - Závadová ve finále 8., Micka těsně za branami finále!

Dávku smůly si dnes vybral v rozplavbách na 800 kraul Honza Micka, který obsadil první nepostupovou pozici a do finále se tak letos na Univerziádě nepodívá. V odpoledním programu byla na startu Bára Závadová a ta své druhé finále proměnila v 8.pozici!

Čtyři české individuální starty + štafeta na 4x200VZ žen!

Jako první byla dnes na programu královská disciplína, 100 volný způsob mužů. Česká republika zde měla hned dvojnásobné zastoupení. Pro Josefa Mosera to byla hlavní disciplína a popral se s ní velmi dobře. Za svým osobním rekordem zaostal o pouhé 3 setiny a výkonem 50,41 obsadil 23.místo. O půl vteřiny pomalejší byl motýlkář Jan Šefl. V nabité konkurenci ho ale čas 50,98 zařadil až na 43.pozici.

Doplňkovou disciplínu 100 motýlek měla dnes dopoledne v plánu Barbora Závadová. A na této trati Bára atakovala svůj osobní rekord z univerziády v roce 2013. Nakonec ji ale těsně odolal (o 5 setin) a Bára časem 1:01,40 skončila na celkovém 20.místě.

Poslední šanci probojovat se do finále měl na 800 volný způsob Honza Micka. Bohužel se mu to nepodařilo ani tentokrát. Jeho výkon byl sice podstatně lepší než v předešlých disciplínách, ale čas 8:01,57 ho zařadil na neoblíbenou první nepostupovou 9.příčku!

Závěrečným českým startem dnes byla štafeta žen na 4x200VZ. Kvarteto ve složení Kopřivová, Závadová B., Elhenická, Závadová T. zaplavalo čas 8:22,41 a obsadilo celkové 10.místo. Na prvním úseku si Věrka Kopřivová zaplavala osobní rekord výkonem 2:03,55!

Plavecký bazén - Taipei 2017 Zdroj: instagram.com/taipei_2017_universiade Odpolední program přinesl 3 rekordy univerziády, Závadová 8.!

Hned první dvě finále dnešního odpolední programu byla rekordní. Italka Simona Quadarella se jako první žena na univerziádě dostala na trati 1500 kraul pod hranici 16 minut. Nové univerziádní maximum má nyní hodnotu 15:57,90. V rekordním tempu ji následovala Japonka Yui Ohashi, která přidala druhý dnešní rekord, když ve finále 200PZ dohmátla v čase 2:10,03. V tomto finále se představila také Bára Závadová. Té se nepodařilo zopakovat čas ze včerejšího semifinále a výkonem 2:16,34 obsadila 8.místo! Poslední rekord dnešního programu pak zaznamenal Japonec Nao Horomura, který ve finále 200 motýlové zaplaval čas 1:53,90!

Medaile se rozdávaly ještě v dalších 3 individuálních disciplínách a 1 štafetě. Štafetu na 4x200VZ žen ovládl tým Ruska, který doplaval ve velmi kvalitním čase pod 8 minut, 7:55,28! Druhé zlato si pak shodně připsali Američan Andrew Lawrence Wilson, který po vítězství na prsové 100 ovládl i dvojnásobnou distanci časem 2:08,45, a Australanka Sian Monique Whittaker, která uhájila vítězství na znakové 100 o 9 setin a zlato bere výkonem 1:00,14! Posledním dnešním vítězem se stal Ir Shane Patrick Ryan, který na 50 znak o pouhou setinu sekundy porazil Američana Justina Andrewa Resse. Vítězný výkon měl hodnotu 24,72!

Ohlasy českých plavců po závodě

„Jsem ráda za to, jak jsem přispěla k dnešní štafetě. Udělala jsem si osobní rekord a to je vždy příjemné. Trochu mě ale mrzí, že to nebylo finále. Myslím, že bychom podaly ve večerních finálích lepší výkony.“
Věra Kopřivová (členka 10. štafety na 4x200VZ)

„Dnešní 8ka se mi plavala lip než předchozí disciplíny, ale i tak jsem se během toho zavodu trápil. Neměl jsem sílu, energii, nic, abych mohl plavat o vteřinu a půl rychleji a posunout se aspoň o jendo místo, abych postoupil do finále. Na druhou stranu, je skvělé, že jsem se dokázal aspoň trochu zmátořit i po dvou nepovedený závodech.“
Jan Micka (9. na 800VZ)

„Myslím, že jsme s holkama zaplavaly slušný čas, můj úsek nebyl nic moc, začala jsem moc rychle a od 3.padesatky už to dost bolelo. 10.místo beru, postup byl hodně daleko.“
Martina Elhenická (členka 10. štafety na 4x200VZ)

„Musim řici, že jsem na královskou disciplínu náramně těšil. Už i kvůli Pepovi Moserovi, se kterým se špičkuju od přiletu. Strategie byla vlítnout do první padesátky neohroženě a druhou padesátku "urvu a ukloužu". Realita byla ovšem trochu jiná. Prvni padesátku jsem žil v domnění, že plním svůj plán na 100%. Z 24,9 ovšem vykouzlit potěšujicí čas ve finiši bohužel neumím. Hřeje mne jen pocit, že se mi plavalo hezky.“
Jan Šefl (43. na 100VZ)

„Dneska mám za sebou náročnější den a nedopadl úplně podle představ. Na 100 motýlek jsem si přála plavat rychleji a na štafet jsme taky obsadili bohužel nepostupové 10.místo. No a finále 200 polohovky se nepovedlo jako včerejší semifinále... mrzí mě to, ale letošní sezóna mi asi nebyla úplně nakloněna.“
Bára Zavadová (8. na 200PZ, 20. na 100M, členka 10. štafety na 4x200VZ)