Masáže jako součást každodenního života. Proč tak pomáhají?

Masáž je nejstarší forma terapie. Lidé to dělají odedávna téměř instinktivně, chtějí-li poskytnout útěchu a zmírnit bolest. Působí nejen na organismus, ale také na psychiku člověka. Proto by si každý člověk měl dopřát masáž alespoň 2x-3x do měsíce. Pokud budete k tomu kombinovat i cviky, které vám masér doporučí, budete se cítit jako znovuzrození.

Masáž nejen, že pomůže od problému, ale také vás dokáže zbavit stresu, který zažíváte každý den v práci, autě, ale i doma. Proto je dobré si dopřávat pravidelné masáže. Lidé obvykle vyžadují jen promasírování zad a šíje, ale po stránce rehabilitační či relaxační je masáž celého těla mnohem příjemnější a užitečnější, rozhodně se do ní vyplatí investovat. Tělu se uleví i po jednorázové masáži, při pravidelných návštěvách pak budete pozorovat zlepšení nálady, kondice, příliv energie a chuti do života. Důkladné promasírování těla odstraní bolest, zlepší pohyblivost a veškerý stres půjde mimo vás.

Všechny metody vám může nabídnout náš partner, který po vzájemné dohodě dojede až k vám domů jako mobilní masér a namasíruje vás tak ve vám velmi známém prostředí.
 

Mnoho lidí v poslední době dává přednost masáži ve domácím prostředí, což má spoustu výhod:

1. nemusíte nikam chodit

2. užíváte si pohodlí, kde se cítíte dobře

3. po masáží můžete dále relaxovat a odpočívat

Dopřát si můžete taktéž medovou či čokoládovou masáž. Jedná se o mírně netradiční věc, kterou však poslední dobou preferuje více zákazníků.

  • Medová masáž je nejen příjemným prostředkem k relaxací po náročném a stresujícím dni, ale dokáže také vaše tělo zbavit škodlivých toxinů.
  • Čokoládová masáž přináší relaxaci, uvolnění svalů a svěží vzhled pokožky. Je vhodná zejména pro ženy, které trpí striemi a jinými nerovnostmi pokožky, jež účinně vyhlazuje. Neopomenutelný přínos masáže je také detoxikace celého těla díky vitamínům, aminokyselinám a minerálům vstřebávajících se z čokolády přes pokožku. Ovlivňuje bolesti hlavy, soustředění, správnou činnost nervů, působí proti stresu.

Nesmíme pochopitelně zapomenout na sportovce. Ti obvykle považují masáž za rituál, který jim pomáhá k lepším výkonům. Sportovní masáž je složená z uspořádaného souboru vhodných masérských hmatů, které mají připravit nejen sportovce jak z fyzické, tak z psychické stránky na podání určitého výkonu, popřípadě mají za úkol zbavit "sportovce" únavy a přispět k jeho rychlejšímu zotavení. Tato masáž se rozděluje nejen podle části těla, ale také především podle toho v jakém je člověk stádiu. Rozdělujeme pět druhů stádií.

 1. masáž přípravná - uplatňuje se v tréninkovém cyklu před hlavním závodním obdobím. Může se provádět takřka denně. Pomáhá k odplouvání únavových látek, zabraňuje svalové bolesti, zlepšuje pohyblivost a dodává psychologický efekt.

2. pohotovostní masáž - uplatňuje se před sportovním výkonem. Provádí se rychle a v tempu. Dopomáhá k lepší cirkulaci krve a okysličení "sportovce". Připravuje svaly na aktivitu a námahu.

3. masáž v přestávkách mezi výkon - provádí se v rámci více kolových soutěží (fotbal, hokej, tenis atd.). Cílem této masáže je zotavení "sportovce" z předešlého výkonu, odstranění únavových látek a předcházení svalovým křečím či svalové bolesti.

4. masáž odstraňující únavu - tato masáž se provádí po skončení sportovního výkonu. Podporuje cévní a lymfatický systém a odplavuje únavové látky. Je-li však "sportovec" zcela vyčerpán, je vhodné, aby byla masáž odložena alespoň o jeden den.

5. masáž sportovně léčebná - dopomáhá doléčit následky poranění a zkrátit dobu rekonvalescence. Podporuje cévní a lymfatický oběh, odstraňuje otok a uvolňuje vazivové srůsty či jizvy (krevní výrony = nejdříve po čtyřech dnech). Použití této masáže doporučuje lékař.

Úzce s tím také souvisí taping (tejpování). Je to metoda využívající lepení pásek na kůži pro zpevnění a fixaci daného segmentu (úseku). Fixační tejpování u nás zakotvilo již zhruba před třemi desítkami let a spousta masérů na něj stále nedá dopustit. Pevné tejpy obvykle vypadají jako bílé pásky z látkových materiálů. Významným rozdílem mezi fixačním a kinesio tejpem je ten, že fixační tejp zpevňuje daný segment a nepustí kloub za krajní mez. Tudíž tím se dá předejít zranění (volejbal = prsty). Předchůdce tejpování je bandážování. Jenomže i ta má své nevýhody. Není mechanicky pevná, pustí kloub za jeho krajní mez a nedovolí dostatečné prokrvení v místě použití. Naopak tejp má mechanickou pevnost, neomezuje krevní oběh a kloub nepustí za svojí krajní mez.

Kinesiotaping je to metoda využívající lepení pásek na kůži pro ovlivnění pohybového a oběhového systému. Kinesio tape je elastická páska, to znamená, že je možné ji nejen natáhnout, ale po té, co tah uvolníme, je schopna smrštění na svůj původní rozměr. Elastické vlastnosti si kinesio tape udržuje po dobu 3-5 dnů.

Taping

V poslední řadě je zde možnost reflexní masáže, masáže lávovými kameny či cvičení. To vše v pohodlí vašeho domova.

Více informací níže:

masazemoravec.webnode.cz
www.facebook.com/moravecmasaze

318 0