Kolomého zdržela srážka s automobilem a dojel si tak pro čtvrté místo.

DAKAR: Loprais je na Dakaru průběžně druhý, Kolomý čtvrtý

Druhá etapa Rallye Dakar je za námi a velmi dobře si vede český závodník Aleš Loprais. Po nedělním třetím místě se propadl z průběžného vedení na druhou příčku. Také Martin Kolomý zatím naplňuje své ambice.

Kolomého zdržela srážka s automobilem a dojel si tak pro čtvrté místo. Zdroj: twitter.com

Aleš Loprais rozjel své působení na 40. Rallye Dakar na výbornou. Úvodní etapu vyhrál a v té nedělní skončil na třetím místě. Tento výsledek jej nyní drží na druhém místě v průběžném pořadí se ztrátou 5:38 minut na prvního Rusa Eduarda Nikolajeva. Má tak připravenou dobrou pozici do další etapy, v které se může dostat opět před ruského závodníka.

Komplikovaná etapa to byla hlavně pro Martina Kolomého. Ten se po 150 kilometrech dostal do kolize s jiným automobilem a to mu přineslo velké problémy. "Letos bude samotným úspěchem zvládnout dojet závod, takže čtvrté místo beru jako úspěch." nechal se slyšet český závodník.

Další dva čeští jezdci v kategorii Kamionů, Martin Macík a Martin Šoltys drží průběžné desáté a patnácté místo.

Autor: Jakub Netahlo