Český kajakář Josef Dostál

Čeští hoši držiteli tří medailí z Mistrovství světa v Račicích

Česká republika získala tři medaile na Mistrovství světa v rychlostní kanoistice 2017. Martin Fuksa, Josef Dostál a dvojice Jakub Špicar a Daniel Havel si pro ně dojeli ve finálových jízdách sobotního programu.

Minutu po jedenácté hodině ze čtvrté dráhy odstartoval kajakář Josef Dostál své finále na tisíc metrů. Krátce po startu se držel na čtvrté pozici. Podpora diváků však závodníka tlačila dopředu, a tak se zhruba po půlce trati ujal vedení. Ve finiši Dostál ale nestačil na německého závodníka Toma Liebschera a portugalského Fernanda Pimentu.

Poté se hned představila další česká naděje, a to Martin Fuksa v kategorii C1 na tisíc metrů. Také toho potrápil výkon německého závodníka. A tak i přesto,  že po většinu závodu český kanoista v tomto souboji o první příčku se Sebastianem Brendelem vedl, skončil nakonec na druhém místě.

Čeští reprezentanti se dokázali prosadit také v závodě kategorie K2 na tisíc metrů. Dvojice Jakub Špicar a Daniel Havel vybojovala na Mistrovství světa v rychlostní kanoistice 2017 bronzovou medaili. Ve finálové jízdě nestačili jen na slovenské (2. místo) a srbské (1. místo) závodníky.

Autor: Filip Klumpar