Martin Fuksa se raduje z vítězství v prvním závodu SP 2017

Úspěšné ME v kanoistice. Češi berou na závěr 2 zlata. Nejúspěšnějším se stal Fuksa

Prakticky na každé vrcholné akci sbírá Česká republika medaile. A jinak tomu není ani na letošním evropském šampionátu, ze kterého si 2 medaile veze Martin Fuksa. Nečekané zlato přidal i mladý kajakář Jakub Zavřel.

Česká republika sice nevyslala na ME v rychlostní kanoistice do Plovdivu nejsilnější složení, i tak si odváží cenné úspěchy, ať už se jedná o medailová či nemedailová umístění. Nejúspěšnějším českým zástupcem se podle očekávání stal kanoista Martin Fuksa. V sobotu vybojoval na olympijském kilometru stříbrnou příčku a dnes přidal zlato na poloviční trati. O medaili bojoval také na sprinterské dvoustovce, na které vyhrál v letošním roce dva závody SP. Nakonec to na nejkratší trati těsně na medaili nestačilo, když Fuksa skončil čtvrtý. S delšími závody byl spokojený, ale hořkost ze čtvrtého místa na dvoustovce neskrýval.

Největšího úspěchu kariéry dosáhl mladý kajakář Jakub Zavřel, který tak výborně zastoupil Josefa Dostála, jenž dal přednost před ME přípravě na srpnové MS v Račicích. Stejně jako Fuksa ovládl pětisetmetrovou trať. Jak Zavřel, tak i Fuksa si však připsali jeden zajímavý primát. Navzdory deštivému počasí totiž zajeli na svých tratích nejlepší časy v historii. Vytvořili tak pomyslné světové rekordy na tratích 500 metrů v disciplínách C1 a K1.

Z šampionátu tak odjíždí Česko s 2 zlatými a jednou stříbrnou medailí. Jen těsně za medailí zůstal český čtyřkajak. Kvarteto ve složení Jakub Špicar, Radek Šlouf, Daniel Havel a Jan Šterba skončilo jako na kilometrové, tak i na poloviční trati těsně na čtvrté pozici. Mezi kajakářkami nezklamala česká stálice Jana Ježová, jenž se probojovala na 200metrové trati do finále, kde nakonec obsadila sedmou pozici.