Český tenista Tomáš Berdych

Berdych se po neúspěchu ve Vídni vydal do Paříže. Koho vyzve na úvod a jaké má šance?

Turnaj Masters se po roce opět vrátil do Paříže. A tenisoví fanoušci z města nad Seinou měli z čeho vybírat, protože se v prvním kole odehrálo několik zajímavých utkání.

Jedním z nich byl i souboj ve kterém své síly změřil Portugalec João Sousa a Ital Andreas Seppi. Po bojovném klání byl nakonec spokojenější Portugalec, který dokázal Seppiho porazit ve dvou setech dvakrát 6:4. V dalším kole Sousa vyzve českého reprezentanta Tomáše Berdycha, který měl coby sedmý nasazený v prvním kole volný los. Ve dvou dosavadních vzájemných utkáních těchto dvou hráčů zaznamenal Berdych dvě suverénní výhry a Sousovi nedovolil získat ani jeden set.

Z dalších utkání stojí za zmínku drtivé vítězství Němce Struffa, který ve dvou setech povolil svému ukrajinskému sokovi Marčenkovi získat pouze dvě hry a  zvítězil dvakrát 6:1.

Španělský tenista Fernando Verdasco si postup vybojoval v souboji s Nizozemcem Robinem Haasem. Po prvním setu svítilo na světelné tabuli skóre 6:2. Do druhého sady nastoupil Haase se záměrem utkání zdramatizovat, ale za stavu 3:2 pro Španěla musel zápas kvůli zranění skrečovat.