Hokej - Bílí tygři Liberec
Foto: www.hcbilitygri.cz

Liberec doma vyzve Plzeň a Olomouc zajíždí do Litvínova. Jak dopadne 40. kolo ELH?

Hokej - Bílí tygři Liberec

Zítra nám začíná poslední čtvrtina, neboli nás čeká 40. kolo extraligy ledního hokeje, ve kterém se sehraje šest utkání. Každý tým bude usilovat o každý bodík, který mu může pomoct se přiblížit k play-off, udržet se na špici tabulky či pomoct v dalším boji play-out.

HC DYNAMO PARDUBICE VS HC OCELÁŘI TŘINEC

Poslední Dynamo na domácím ledě přivítá daleký Třinec, který se bude snažit ukončit sérii porážek. V posledních třech zápasech nezískal ani bod, navíc v těchto zápasech byl jasným favoritem. Očekáváme, že na horkém ledě Pardubic ukáže své kvality, i když to nebude mít vůbec lehké i přes to, že tým HC Dynamo Pardubice figuruje na posledním místě a mají na kontě již šest porážek v řadě. Určitě budou chtít tuto nepříznivou bilanci pod novým vedením prolomit. I tak tipujeme, že Oceláři porazí Pardubice.

NÁŠ TIP: HC Dynamo Pardubice 2:5 HC Oceláři Třinec

PIRÁTI CHOMUTOV VS HC ENERGIE KARLOVY VARY

Sedmý Chomutov vyzve předposlední Karlovy Vary, které se po dlouhé době odlepily ode dna tabulky a jsou na předposledním místě s náskokem jediného bodu nad posledními Pardubicemi. Karlovy Vary mají různorodou bilanci, ale v posledních třech zápasech si do tabulky připsaly čtyři body. Bod urvaly v O2 aréně proti Spartě a v minulém zápase zvítězily doma nad Zlínem. Určitě i tentokrát se budou snažit soupeře zastrašit a urvat jim nějaký ten bodík. Jelikož Piráti z Chomutova mají na svém kontě skvělou bilanci výher. 4 vítězství v řadě, když nepočítáme minulý zápas, který se dohrával v úterý. V něm utrpěly hořkou porážku od Hradec Králové 9:3. I přes tuto porážku tipujeme, že se domácím před vlastní publikem vzchopí a dotáhnou zápas do vítězného konce.

NÁŠ TIP: Piráti Chomutov 3:1 HC Energie Karlovy Vary

BK MLADÁ BOLESLAV VS MOUNTFIELD HRADEC KRÁLOVÉ

S výhrou v zádech Hradec Králové pojede na Boleslav. Její výkon je jako na houpačce. Jednou se jí  podaří porazit svého soupeře a poté zase ne a takhle pořád dokola. Proto se také pohybuje v dolní části tabulky na hranici 10. a 11. místa, tedy mezi předkolem play-off a play-out. Poslední čtvrtinu bude prakticky bojovat na dálku se Zlínem a dá se říct, že i s Olomoucí, která na na Mladou Boleslav a Zlín ztrácí pouhých pět bodů. Hradec se dohrávkou dotáhl na Spartu, která stejně jako Mountfield má dva zápasy k dobru oproti ostatním, takže přímý postup do play-off by jim neměl uniknout. Duel mezi Středočechy a Mountfiledem bude poměrně vyrovnaný.

NÁŠ TIP: BK Mladá Boleslav 3:4pp Mountfield Hradec Králové

HC VERVA LITVÍNOV VS HC OLOMOUC

Třetí Litvínov doma přivítá dvanáctý Olomouc. Mora bude chtít svého soupeře potrápit, jako se jim to povedlo v posledních dvou zápasech, ve kterých nejprve Vítkovice jednoznačně porazily 5:0 a posléze zajely do Brna, kde nad Kometou zvítězily 3:1. Dostane další favorit od Kohoutů skalp? Je to určitě možné navíc Litvínov se v posledních zápasech trápí, z posledních zápasů si do tabulky zapsal jen čtyři body. Ale těží z dobře rozehrané sezóny.

NÁŠ TIP: HC Verva Litvínov 3:2pp HC Olomouc

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC VS HC ŠKODA PLZEŇ

Obhájce titulu a aktuální lídr tabulky extraligy ledního hokeje na domácím ledě vyzve Plzeň, která nepočítáme li poslední duel se Spartou pětkrát za sebou plně bodovala. V zápase proti Spartě též mohla plně bodovat, ale nakonec si Pražané z HM Arény odvezli dva body. Takže Plzeň ze šesti zápasů získala 16 bodů. Bílí Tygři Liberec v soutěži znovu opět dominují a na prvním místě má náskok pěti bodů.  Věříme, že Liberečtí potvrdí roli lídra soutěže.

NÁŠ TIP: Bílí Tygři Liberec 3:1 HC Škoda Plzeň

HC KOMETA BRNO VS PSG ZLÍN

Zlín na začátku poslední čtvrtiny zajede na horký led Brna, které se bude snažit nechat všechny body doma a dotáhnout se tak na Litvínov a Třinec a atakovat lídra soutěže. Naopak Zlín body potřebuje ještě víc, aby se vyhnul případnému boji v play-out, jelikož určitě pomýšlí spíše na boje v předkole play-off, protože na 10. místo neztrácí ani bod a na deváté místo ztrácí jen tři body. Každopádně mají o co hrát a věříme, že budou urputně bojovat až do poslední minuty. Nemají co ztratit, mohou jen získat

NÁŠ TIP: HC Kometa Brno 3:2pp PSG Zlín

HC SPARTA PRAHA VS HC VÍTKOVICE RIDERA

Utkání mezi HC Sparta Praha a HC Vítkovice Ridera se dohraje v úterý 24. 1. 2017. V něm věříme více Pražanům, i přes to že zápasy obvykle dovedou až do prodloužení, ve kterých nakonec vybojují ten bod navíc. Naopak v CHL kralují a z postupu do finále jsou určitě v euforii, kterou očekáváme, že přenesou i do zápasu ELH.

NÁŠ TIP: HC Sparta Praha 3:2p HC Vítkovice Ridera

TIKET ZDE

147 4