Německá tenistka Angelique Kerber při zápase Wimbledonu

2. den US Open: Končí bývalá světová jednička Kerber. Češky své zápasy zvládly

Druhý hrací den US Open byl výrazně narušen počasím. Okolo poledne amerického času totiž začalo pršet. Do té doby však stihly odehrát svá klání Karolína Plíšková s Barborou Strýcovou, které bezpečně postoupily do dalšího kola. Naopak skončila bývalá světová jednička Kerber, jenž po US Open vypadne z elitní desítky.

Na výbornou svá klání zvládly Barbora Strýcová a také aktuální světová jednička Karolína Plíšková. Obě hráčky nastoupily na kurt ve stejnou dobu, tedy 17hod SELČ a měly to štěstí, že se vyhly dešti. I když zápas Plíškové by nijak výrazně ovlivněn nebyl, jelikož hrála na centr kurtu.

Světové jednička začala s Polkou Magdou Linette svižně a brzy vedla 2:0. Poté však ztratila svůj servis. Bylo to však poslední, co se Polce povedlo. Od té doby na kurtu dominovala česká hráčka. Polce dovolila pouze 3 gemy a za 80 minut zvítězila v utkání poměrem 6:2 a 6:1.

Rychlý spád mělo také utkání Barbory Strýcové. Ta na Japonku Masaki Doi doslova vlétla po svém. Na kurtu strávila pouze o 2 minuty déle než Plíšková a slavila výhru 6:3 a 6:1 a postup do druhého kola.

Na kurtu jsme mohli zaznamenat také Kateřinu Siniakovou. Ta však úvod proti světové čtyřce, Elině Svitolině, nezvládla, jelikož si z prvního setu odnesla kanára. Do druhého setu však vstoupila jako vyměněná. Ukrajince vzdorovala a nenechala jí zadarmo ani jeden míček. Druhou sadu nakonec dotáhla do tie-breaku, který byl za stavu 2:1 pro Ukrajinku přerušen pro déšť. I přesto, že aktérky vstoupily do utkání poměrně brzy, déšť neustával a jejich utkání musí být dohráno až dnes. Siniaková se Svitolinou by se měly představit na kurtu od 17hod SELČ.

V nočních zápasech řada vůbec nepřišla na Tomáše Berdycha a Václava Šafránka, kteří v nejideálnějším případě odehrají svá utkání někdy v pozdních večerních či nočních hodinách SELČ.

Na turnaji v prvním kole již skončila třetí hráčka světové desítky. Poté, co se s turnajem rozloučily Johanna Konta a Simona Halep, tak v prvním kole prohrála poměrně hladce nedávná světová jednička Angelique Kerber, jenž podlehla Japonce Naomi Osaka 1:6 a 3:6. Němka tak nejen, že nedávno přišla o post jedničky, ale také po US Open již zcela jistě vypadne z elitní desítky.