Lucie Šafářová a Barbora Strýcová ve čtyřhře
Foto: Facebook - Lucie Šafářová Official

AO: Již známe los také pro čtyřhry

Lucie Šafářová a Barbora Strýcová ve čtyřhře

Jedenáct tenistek a tenistů z České republiky bude bojovat o tituly ve čtyřhře. Mezi favoritky patří Andrea Sestini Hlaváčková s Tchajkou Chan, uspět může i ryze český pár Lucie Šafářová s Barborou Strýcovou.

Jako turnajové jedničky budou startovat Andrea Sestini Hlaváčková spolu se svou parťačkou z Tchajwanu Latishou Chan, která aktuálně zastává pozici světové jedničky. Jejími vyzyvatelkami bude na úvod čínský pár Xinyun Han a Chen Liang. 

Bronzové medailistky z Ria a velké kamarádky Lucie Šafářová a Barbora Strýcová budou v Melbourne plnit funkci nasazených čtyřek. O postupu do druhého kola si to rozdají s britskou dvojicí Naomi Broady a Anna Smith.

Kristýnu Plíškovou doplní na kurtech Donna Vekic z Chorvatska. V prvním kole grandslamové čtyřhry vyzvou německo-belgický pár Annu-Lenu Friedsam a Alison Van Uytvanck. Jako třinácté nasazené se představí Květa Peschke spolu s Nicole Melichar z USA, proti kterým se postaví držitelky divokých karet, domácí Kimberly Birrell s Jaimee Fourlis.

Markéta Vondroušová s Američankou Catherine Bellis se v prvním kole postaví proti rusko-lotyšské dvojici ve složení Ekaterina Alexandrova a Anastasije Sevastova. Renáta Voráčová a Taylor Townsend budou o postup do druhého kola bojovat s jedenáctým nasazeným párem, Japonkou Shuko Aoyama a Číňankou Zhaoxuan Yang.

Druhý ryze český pár Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou rozehrají úvodní kolo proti domácím držitelkám divokých karet Alje Tomljanovic a Priscille Hon.

Mezi muži bude mít Česká republika jediné zastoupení v podobě páru Roman Jebavý a Jiří Veselý. Česká dvojice v prvním kole vyzve švédsko-chorvatský pár Robert Lindstedt a Franko Skugor.

169 34