Český tenista Václav Šafránek na turnaji v Liberci
Foto: LTK Liberec

AO: Šafránek a Allertová postupují do hlavní soutěže

Český tenista Václav Šafránek na turnaji v Liberci

Skvělý úspěch zaznamenal na Australian Open český tenista Václav Šafránek, který se prokousal tříkolovou kvalifikací a postoupil do hlavní soutěže úvodního Grand Slamu sezóny. Podobně se dařilo také Denise Allertové, které stačilo k postupu 47 minut. Naopak do hlavního pavouka se nepodívají Barbora Krejčíková ani Marie Bouzková.

Článek Los US Open je tady! Kariérní úspěch zaznamenal Šafránek! Los US Open je tady! Kariérní úspěch zaznamenal Šafránek! Zatímco na kurtech probíhaly finální zápasy kvalifikace, byl rozlosován hlavní turnaj US Open. S kým se v prvním kole utkají naše hvězdy a kdo si účast v hlavní části turnaje nakonec vybojoval? Stejný kousek se mu podařil již loni na US Open, kde následně nepřešel přes první kolo, ve kterém podlehl ve třech setech Gregoru Dimitrovovi z Bulharska. I tak je to pro aktuálně 227. hráče žebříčku prozatimní největší úspěch. V Austrálii se nyní bude snažit tento krok ještě alespoň o stupínek vylepšit.

Stěžejní výhru zaznamenal Šafránek v Austrálii hned na úvod kvalifikace, kdy vyřadil nasazenou dvaatřicítku, Argentince Olivu, se kterým si poradil stejným poměrem, jako s Collarinim, tedy 7:6 a 6:2. Následně porazil Australana Whittingtona po setech 6:2 a 6:3. 

Dnešní utkání s Collarinim bylo přitom dlouho vyrovnané. V první sadě nebyli fanousci svědky ani jednoho breaku. Ve zkrácené hře šel český hráč do vedení a za stavu 6:3 měl první set ball. Nakonec využil až ten třetí. Sada druhá byla vyrovnaná jen zpočátku. Za stavu 2:2 však Šafránek chytil tu správnou mízu, uzmul 4 gemy v řadě a slaví tak podruhé v kariéře postup do hlavní soutěže Grand Slamu. 

Václav Šafránek postupuje do hlavní soutěže AO 2018 po vítězství nad Argentincem Collarinim Zdroj: Livesport

Vskutku jednoznačné utkání má za sebou Denisa Allertová. Američanku Collins porazila za pouhých 47 minut, když jí dovolila uhrát pouze jediný gem. Poté, co vypadla z elitní stovky, se musela prokousat tříkolovým kvalifikačním sítem, což je se jí nakonec povedlo a již potřetí v řadě jí čeká hlavní soutěž úvodního Grand Slamu sezóny. Loni přešla přes Švédku Petterson do druhého kola, kde následně po boji prohrála s Japonkou Osaka.  Nejlepší výsledek zaznamenala před dvěma lety, kdy prošla až do třetího kola. 

Denisa Allertová bez problémů porazila Američanku Collins a čeká ji hlavní soutěž AO 2018 Zdroj: Livesport

Zbylým dvěma českým reprezentantkám se bohužel do základní části Australian Open postoupit nepodařilo. Barbora Krejčíková byla proti Ukrajince Kostyuk papírovou favoritkou, bohužel se jí však nepodařilo mladou hráčku šesté světové stovky porazit, když se jí absolutně nevyvedla závěrečná sada, ve které deblová partnerka Kateřiny Siniakové dokonce obdržela kanára. Na svoji premiérovou účast ve dvouhře na Grand Slamu si tak bude muset ještě počkat.

Podobný osud dnes měla také Marie Bouzkové, která také bojovala o svůj debut v hlavním pavouku jednoho z nejprestižnějších turnajů. Čelila však mnohem težší soupeřce, Viktorii Kužmové ze Slovenska. I když po většinu zápasu obě předváděly velmi vyrovnaný tenis, který se přeléval ze strany na stranu, nakonec byla vždy v koncovce setů úspěšnější slovenská tenistka. 

Marii Bouzkové se postoupit do hlavní soutěže AO 2018 nakonec nepovedlo Zdroj: Livesport

Barboře Krejčíkové se postoupit do hlavní soutěže AO 2018 nakonec nepovedlo Zdroj: Livesport

41 38