Radek Štěpánek- Dauhá 2017
Foto: denik.cz

Dvojnásobný daviscupový vítěz Radek Štěpánek ukončil bohatou kariéru!

Radek Štěpánek- Dauhá 2017

Čekalo se, že Radek Štěpánek na dnešní tiskové konferenci oznámí, že se jeho zdravotní stav zlepšuje, a který turnaj bude v příští sezóně jeho prvním. Bohužel nastal úplný opak. Brzy 39letý srdcař všechny překvapil a oficiálně svoji bohatou tenisovou kariéru ukončil.

JIž před dvěma týdny, kdy ukončil spolupráci s kondičním trenérem Markem Všetíčkem, neskrýval slzy smutku a dojetí. A nyní oznámil Radek Štěpánek ještě smutnější zprávu. „Sešli jsme se před nedávnem a od té doby se v mé hlavě se odehrála spousta věcí. Musel jsem si nalít čistého vína. Neprocházel jsem od operace lehkými časy. Nakonec jsem došel k rozhodnutí, že nebudu pokračovat v kariéře."

Letošní rok nebyl pro Štěpánka vůbec snadný. Téměř celý jej promarodil, v březnu dokonce podstoupil náročnou operaci bederní páteře. Poté ovšem s bojovností sobě vlastní prohlašoval, že se ještě v léte opět vrátí na kurty. Bohužel to se nepodařilo a Štěpánek v srpnu ukončil sezónu, nechtěl riskovat další zranění. 

Za svou bohatou kariéru toho stihl opravdu hodně. S českou reprezentací ovládl v letech 2012 a 2013 Davis Cup. V urputných bitvách získal rozhodující patý bod a stal se hrdinou po boku Tomáše Berdycha. Na olympijských hrách v Riu de Janeiro získal spolu s Lucií Hradeckou bronz ve smíšené čtyřhře, a přidal tak do své sbírky tolik vytouženou medaili z olympijských her.

V mužské čtyřhře slavil Štěpánek mnoho úspěchů a získal i několik grandslamových trofejí. V roce 2012 vybojoval s indickým spoluhráčem Leanderem Paesem titul na Australian Open. O rok později spolu slavili i triumf na US Open a do své sbírky přidali i vítězství na turnajích Masters v Miami a Šanghaji. Celkem získal Radek Štěpánek 18 deblových titulů na okruhu ATP, poslední vybojoval  v roce 2015 v Bogotě s Edouardem Rogerem-Vasselinem, aktuálním paťákem Andrey Hlaváčkové pro smíšené čtyřhry. Díky těmto úspěchům patřilo Štěpánkovi čtvrté místo v deblovém žebříčku ATP v listopadu 2012.

Štěpánka po většinu kariéry provázely zdravotní problémy, český matador se však nikdy nevzdával a prokázal nesmírnou trpělivost. Letošní pokus o návrat měl být jeho pátým comebackem. Bohužel ten už se neuskuteční.

Na svou bohatou kariéru může být bronzový olympijský medailista právem pyšný. Českým fanouškům dal mnoho důvodů k radosti a pocitu hrdosti. Snad všichni fanoušci mohou říct jediné: "Radku, děkujem."

Autor: Hana Řeháková
188 202