Barbora Strýcová

Fed Cup: Česká republika se zásluhou Barbory Strýcové dostává do vedení 2:0

Druhý bod v 1. kole Fed Cupu získala pro Česko Barbora Strýcová, která porazila Belindu Benčičovou s přehledem 6:2 a 6:3. Po prvním hracím dnu je tak stav 2:0 pro Českou republiku, která je jeden bod od postupu do dalších bojů o trofej.

Barbora Strýcová se své soupeřky rozhodně nezalekla. Hned v úvodu zápasu sebrala Benčičové podání a brzy si vytvořila náskok 4:2. A ani poté nemohla najít švýcarská hráčka recept na skvělé podání Strýcové, kterou za vítězstvím hnala téměř celá hala.

První problém při podání české tenistky přišel až v osmé hře, ovšem Švýcarka jej nedokázala využít a domácí hráčka tak slavila zisk prvního setu v poměru 6:2.

Druhý set začal podobně jako předchozí. Strýcová se znovu dostala do vedení 4:2, pak ale přišly čtyři míče v řadě od Benčičové a česká tenistka rázem vedla o jeden gem.

Stýcová ovšem nehodlala zklamat zaplněnou halu a dát protihráčce šanci vyrovnat utkání. Benčičová se sice pokusila vzít následující podání soupeřky, k čemuž jí mělo dopomoci i jestřábí oko, ale marně. Česká lvice vybojovala matchball při podání Švýcarky. Ta se dostala rychle do vedení 40:00 a i přes veškerou snahu nedokázala Barbory Strýcové zvrátit hru na svou stranu.

O zisku druhého bodu pro Česko rozhodlo až následný gem, který domácí tenistka vybojovala se ztrátou jednoho fifteenu a uzavřela tak celý zápas vítězstvím 6:2 a 6:4.

Autor: Hana Řeháková