Karolína Plíšková

Indiana Wells: Plíšková po boji v semifinále. V deblu prošla dál Šafářová!

Karolína Plíšková dnes svedla neuvěřitelnou bitvu se Španělkou Garbine Muguruza, která nakonec skončila vítězně pro českou hráčku, jenž si uchovala šanci na finále. Ve čtyřhře prošla po boji do semifinále také Lucie Šafářová po boku Bethanie-Mattek Sands.

Karolína Plíšková Zdroj: facebook.com/czechfedcupteam

Neuvěřitelný boj dnes svedla světová trojka Karolína Plíšková proti Garbine Muguruza. Obě dvě hráčky dnes disponovaly pomerně nevyrovnanou hrou a tak nebylo divu, že se hra přelévala ze strany na stranu. Nicméně většinou vepředu byla česká hráčka, která během zápasu nevyužila hned několik možností k ukončení setu nebo celého zápasu.

V úvodní sadě byla Plíšková oproti Muguruza o jeden break napřed, vedla 5:3 a šla na servis. Bohužel servis poměrně jednoduše ztratila, Španělka následně vyrovnala a dokonce se dostala do vedení 6:5. Ovšem Plíšková jí opět prolomila podání nazpět a dostala tak utkání di tie-breaku, který velmi jasně opanovala poměrem 7:2 a dostala se do vedení 1:0 na sety.

Ač tomu nebýváme moc svědky, druhá sada jako by se vyvíjela přesně podle té první. Plíšková bravurně zvládala set až do stavu 5:2. Oproti Muguruza byla dokonce o dva breaky v plusu a šla na servis. A opět trochu nepochopitelně selhala. Nutno však dodat, že Španělka hrála velmi přesnou a tvrdou hru v momentech, kdy jí teklo do bot. A Plíškovou v tomto servise nepustila téměř k ničemu. Následně snížila na 4:5 a Plíšková dostala další možnost k ukončení zápasu. Při svém servisu vedla dokonce již 40:15 a měla k dispozici 2 match bally. Oba však Španělka odvrátila a přes shodu vzala Plíškové servis a opět bylo vyrovnáno. A Španělka řádila dál. Set opět došel do zkrácené hry, kterou započala lépe Muguruza. Body se následně dosti přelévaly, až se Plíšková při svém servisu dostala do stavu 6:5 a měla k dispozici již třetí zápasový match ball. A na ten se ani nemusela moc nadřít. Muguruza totiž tentokrát neudržela nervy na uzdě a darovala poslední zápasový bod Karolíně dvojchybou.

Plíšková porazila v Indiana Wells 2017 ve čtvrtfinále Garbine Muguruza

V semifinále čeká Karolínu velmi nepříjemná Ruska Svetlana Kuznetsova, aktuální světová osmička. Tyto hráčky se utkaly v kariéře pouze dvakrát a to v rozmezí dvou měsíců v loňském roce. Pokaždé jsme byli svědky 3setových bitev. Jedna šla na konto Rusky a jedna na konto Plíškové. Můžeme tak očekávat souboj podobného rázu.

V úspěšném tažení pokračuje nadále také Lucie Šafářové ve čtyřhře po boku Bethanie Mattek-Sands. Světové jedničky se ve čtvrtfinále docela nadřely s nově vzniklým deblovým párem - Kuznetsova/Mladenovic. Po úvodním vyhraném setu poměrem 6:3 stejným poměrem ztratili ten druhý a již podruhé na tomto turnaji musely odehrát ten velmi nevyzpytatelný super tie-break. A i pro tentokrát šel na konto česko-amerického páru, který jej ovládl poměrem 10:8 a postoupil mezi 4 nejlepší páry turnaje. V semifinále je však již dnes v noci čeká další nově vzniklý a silný pár ve složení Hingis/Chan.