Plíšková vypadla v Madridu ve 2. kole
Foto: Wikimedia.org

Karolína Plíšková prohrála v Římě a v žebříčku setrvá i nadále třetí

Plíšková vypadla v Madridu ve 2. kole

Karolína Plíšková prohrála ve čtvrtfinále turnaje v Římě a pozice světové dvojky zůstává prozatím mimo její dosah.

Karolína Plíšková se již dnes mohla stát světovou dvojkou (na postu by vystřídala Američanku Serenu Willams, která má těhotenskou pauzu). V cestě jí však stála světová jedenáctka - Ukrajinka Elina Svitolina, která byla proti postupu Plíškové. Ta tedy musí na posun žebříčkem počkat.

Do prvního setu vstoupila Plíšková dá se říct katastrofálně. Za pouhých dvanáct minut prohrávala už 4:0 a zdálo se, že Svitolina si lehce dojde pro vítězství. České tenistce nešel servis ani forehand, navíc se po kurtu nepohybovala příliš dobře. Toho Svitolina dokázala využít a za půl hodiny si připsala zisk prvního setu. 

Ve stejném tempu pokračoval i začátek druhého setu. Na rodačce z Loun se projevovala nervozita ( v jednu chvíli vzteky hodila raketou o zem) a brzy prohrávala 0:2. Nicméně poté se rozjela stíhací jízda, Plíšková se zlepšovala, začala na kurtu dominovat a zlepšila výrazně svůj první servis. Ukrajinka s ní však dokázala udržet krok a druhý set dospěl do tiebreaku. A ten byl opravdu dramatický. Z jeho zisku se nakonec radovala Svitolina, když zvítězila 11:9 a postoupila do semifinále turnaje. V semifinále se kromě Svitoliny představí také Simona Halep a Kiki Bertens. Čtvrtou semifinalistkou bude vítězka souboje Venus Williams/Garbine Muguruza.

Díky tomuto vítězství se Ukrajinka dostane do elitní desítky WTA. Plíšková i nadále setrvá na pozici světové trojky za Serenou Williams a Angelique Kerber.

Autor: Hana Řeháková
38 0