Česká tenistka Karolína Plíšková

Karolína Plíšková vstoupila vítězně do turnaje v Madridu

Karolína Plíšková úspěšně vstoupila do turnaje WTA v Madridu. V 1. kole porazila Lesju Tsurenko.

Karolína Plíšková se otřepala z nečekaně brzkého vypadnutí v prvním kole na antukovém turnaji v Praze s Italkou Camilou Giorgio. V dnešním zápase porazila ukrajinskou tenistku Lesju Curenkovou 7:6 (8:6) 2:6 a 6:2.

Plíšková vstoupila do zápasu velmi dobře a brzo se dostala do vedení 3:0. Jenže Ukrajinka se dokázala vzchopit a česká hráčka ovládla první set až v tie-breaku. Druhý set však prohrála v poměru 2:6 a o vítězce měl rozhodnout až třetí set. V něm byla úspěšnější Karolína Plíšková, která se tak raduje z postupu do druhého kola.

Na kurtu se měla představit také další česká hráčka Kateřina Siniaková. Ta měla nastoupit proti Chorvatce Mirjaně Lucic. Jenže zápas byl zrušen. Důvodem nejspíš byl větší počet odhlášených hráček. Siniaková si na svou soupeřku bude muset počkat. Proti ní zahraje jedna z vítězek kvalifikace.

Autor: Hana Řeháková