Odstartovala kvalifikace na US Open! Koho z Čechů uvidíme v dalším kole?

Celkem 8 českých zástupců, 3 muži a 5 žen, nastoupilo do prvního kvalifikačního dne.

Jako první z našich zástupců vyběhla Petra Krejsová, která se utkala s Italkou Trevisan. Zápas se vyznačoval zajímavým faktem. Obě hráčky měly problém se svým servisem. Zatímco první set dopadl dobře pro naši hráčku, v druhém a třetím si oproti Italce nedokázala udržet podání a nakonec prohrála po setech 6:3, 2:6, 2:6.

Nezadařilo se ani Barboře Krejčíkové, která proti Slovince Hercogové podával v druhém setu za stavu 5:4 na vítězství, nakonec ale celý zápas prohrála 6:2, 5:7, 3:6 a také končí.

Až Václav Šafránek dokázal svůj zápas dovést do vítězného konce. První set byl napínavý až do konce, český mladík ho zvládl až v tie-breaku, který zvládl poměrem 7:5. Druhý set tak slavný nebyl, naštěstí v tom třetím Němci Masurovi nadělil stejný výsledek, takže po setech 7:6, 3:6 a 6:3 slaví postup do dalšího kola kvalifikace, kde střetne s dalším německým hráčem, Hanfmannem.

A nebude tam sám. V dalším kole uvidíme Lucii Hradeckou, která porazila Němku Hobgarski 7:5 a 6:1. Ta se v dalším kole potká s Tchaj-wankou Hsieh.

Petr Michnev své dva kolegy nenapodobil a s Francouzem Sakharovem prohrál hladce, 0:6 a 2:6.

Naopak Jan Šátral vyprovodil z kurtu vcelku jednoznačně Portugalce Sousu výsledkem 6:3, 6:2 a v dalším kole ho čeká Američan McDonald.

Tereza Smitková nezvládla první set, ve kterém dostala kanára. Ve druhém už zabojovala, bohužel to nestačilo, a tak po setech 0:6 a 5:7 postupuje dále její soupeřka, Rakušanka Haas.

Marie Bouzková začala zápas dobře, první set vyhrála 6:4, bohužel další dva prohrála shodně 2:6 a ani ji v dalších kolech neuvidíme.

Ne příliš častý jev nastal v osmifinále Challengeru v Itálii, kde proti sobě nastoupí dva čeští tenisté, Marek Jaloviec a Adam Pavlásek. To vše ve 13:30.

Autor: Lukáš Michálek