Kateřina Siniaková se raduje ze svého prvního bodu ve Fed Cupu
Foto: facebook.com/czechfedcupteam/

PARÁDA! Hned pět českých tenistek se nominovalo na Turnaj Mistryň

Kateřina Siniaková se raduje ze svého prvního bodu ve Fed Cupu

Pozici světové jedničky sice žádná z českých tenistek již nezaujímá. Nicméně se můžeme těšit z opravdu velmi zajímavého primátu pro naši malou zemičku. Na letošním turnaji mistryň totiž budeme mít hned pětičlenné zastoupení. Nejvíce ze všech zemí.

První, kdo si zajistil start na závěrečném turnaji sezóny na okruhu WTA, byla bývalá světová jednička Karolína Plíšková. Tu tam samozřejmě doplní hráčky jako Halep, Muguruza, Svitolina a další. Ovšem zastoupení ve čtyřhře se doslova hemží českými vlaječkami. 

Na jeden z nejsledovanějších turnajů celé sezóny, který je prakticky za odměnu za dlouhodobě výborné výkony po celý rok, se kvalifikovala hned čtveřice českých reprezentantek. Zajímavostí je, že bývalé spoluhráčky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká budou hrát poprvé v kariéře na Turnaji Mistryň každá na jiné straně. Zatímco Hlaváčková se nominovala po boku maďarské tenistky Babos, Hradecká letos úspěšně vystupuje s mladou talentovanou Kateřinou Siniakovou, pro kterou se jedná o první zkušenost na této prestižní akci.

Pátou do party bude již čtyřicátnice Květa Peschke. Pro tenistku, jenž má německého manžela, se bude jednat již o sedmou účast na tomto turnaji zakončujícím celou sezónu. Poprvé to však bude po boku německé tenistky Anny-Leny Grönefeldt, po jejímž boku nastupuje již více než dva roky. 

Turnaj se nám již blíží mílovými kroky. Odehraje mezi daty 22. a 29. října v Singapuru. 

169 0