Lucie Šafářová, Bethanie Mattek-Sands
Foto: Facebook - Lucie Šafářová

Rok 2018 ve znamení velkých návratů! Na koho se mohou těšit tenisoví fanoušci?

Lucie Šafářová, Bethanie Mattek-Sands

Tenisová sezóna 2018 se kvapem blíží a fanoušky čekají zajímavé návraty velkých hvězd od Sereny Williams až po Novaka Djokoviče či Tomáše Berdycha.

Tým Bucie opět spolu

Čeští fanoušci budou pozorně sledovat zejména návrat Američanky Bethanie Mattek-Sands, která se bude vracet po hororovém zranění, k němuž došlo během zápasu druhého kola Wimbledonu. „Bylo strašné vidět Betty v takových bolestech. Její čéška byla úplně mimo," popisovala tehdy její zranění Lucie Šafářová. Na Wimbledonu chtěly Lucka s Bethanie útočit na čtvrtý Grandslamový titul za sebou, jejich cesta se však po tomto zranění zastavila.

Bývalá světová jednička ve čtyřhře ovšem ukázala srdce bojovnice a už po měsíci od operace se snažila zapojit zpátky do tréninku. Své fanoušky pravidelně zásobovala fotkami nejdříve z posilovny a za nějaký čas i z kurtů. 

V posledních dnech, respektive týdnech, se obě kamarádky připravují spolu na novou sezónu, kdy budou chtít potvrdit, že ani vážné zranění je neodradí od cíle získávat jednu trofej za druhou, a dokázat, že patří mezi nejužší světovou špičku. Bethanie Mattek-Sands Zdroj: facebook/Bethanie Mattek-Sands

Návrat Sereny Williams po porodu

Tenisová královna posledních let Serena Williams se vrací po porodu dcery Alexis Olympie. Těhotenství oznámila tato americká tenistka poté, co ovládla lednové Australian Open. V té době už byla Williams těhotná a jako první tenistka v historii dokázala ovládnout Grandslam v těhotenství.

Je to šílený plán. Vždycky jsem si myslela, že když budu mít dítě, skončím. Ale chci se vrátit zpátky," přemýšlela Serena v rozhovoru pro časopis Vogue o svém návratu na kurty, který naplánovala, aby mohla obhajovat titul v Melbourne. Úvodní zápas po návratu však na exhibici proti Lotyšce Ostapenko prohrála. 

Bývalé světové jedničky budou útočit na pár Fedal

Do hry se chystají vrátit také bývalé světové jedničky Srb Novak Djokovič a Brit Andy Murray. Djokovič musel během sprna předčasně ukončit sezónu kvůli problému s loktem, kvůli němuž přišel i prestižní US Open. „Chtěl bych vám všem oznámit, že kvůli rok a půl přetrvávajícím problémům s pravým loktem, které vyvrcholily v uplynulých několika měsících, se do konce sezóny 2017 nezúčastním již žádného turnaje," oznámil tehdy Djokovič svým fanouškům skrz sociální sítě. Během konce listopadu navíc ohlásil zahájení spolupráce s Radkem Štěpánkem, jenž ukončil svou bohatou kariéru. Vše oznámili tito tenisoví baviči opět pomocí sociálních sítí, celé video pojali ve vtipném stylu.

Druhou bývalou světovou jedničkou, která se vrací na kurty, je Brit Andy Murray. Dvojnásobný olympijský šampión stejně jako Djokovič přišel o závěrečný Grandslam sezóny. Na vině bylo zranění kyčle.

Kromě této dvojice se na kurtech znovu představí další elitní tenisté jako Švýcar Stan Wawrinka, Japonec Kei Nishikori a Kanaďan Milos Raonic, kteří taktéž nedojeli sezónu úplně do konce. 

Česká mužská jednička se vrací do hry

Tomáš Berdych musel sezónu 2017 ukončit dříve než plánoval kvůli bolestem zad, s nimiž se český tenista potýkal už od Wimbledonu. Na doporučení lékařů předčasně ohlásil konec ročníku, aby se mohl věnovat regeneraci a kvalitně se připravit na jeho oblíbené Australian Open. 

Berdych poslední dny trávil v Monte Carlu, kde si mimo jiné zatrénoval i s hvězdným Novakem Djokovičem. Česká mužská jednička pak v rozhovoru pro sport. cz prohlásila, že se zaměří jen na určité turnaje a nebude absolvovat tolik zápasů jako během minulých let. „Nemám nic, na co bych se speciálně upínal. Jenom chci do sezóny vlítnout nachystaný, zdravý a podle toho se uvidí. " Berdych se v blížící sezóně hodlá pokusit znovu dostat mezi Top 15.

85 26