Roman Jebavý

Roman Jebavý ovládl turnaj v Německu a získal třetí deblový titul v sezóně!

Parádní sezónu prožívá tenista Roman Jebavý. Na Challengeru v Helibronnu vybojoval třetí deblový titul sezóny.

Český tenista Roman Jebavý je prakticky nezastavitelný. Počtvrté v sezóně se probojoval do finále deblu a po třetí se raduje ze zisku titulu. Se svým parťákem Antoniem Sancicem vyhráli Challenger v německém Helibronnu.

Do turnaje vstoupila česko-chorvatská dvojice jako první nasazená. V prvním kole vyzvali australskou dvojici Johna Patricka Smithe a Jarryda Chaplina. První set ovládl Jebavý se Sancicem za neuvěřitelných osm minut. Jejich soupeři se však nevzdali, druhý set ovládli v poměru 7:5 a o vítězi musel rozhodnout až set třetí v němž byl úspěšnější Jebavý se svým parťákem. Zápas ovládli v poměru 6:4, 5:7 a 10:6 a postoupili do čtvrtfinále.

Ve čtvrtfinále se proti česko-chorvatské dvojici postavil Jeevan Nedunchezhiyan a Christopher Rungkat. Zápas trval tři čtvrtě hodiny a z jeho zisku se radoval Jebavý a Sancic, kteří zvítězili 6:3 a 6:3. V bitvě o finále se utkal Roman a Antonio s americko-francozskou dvojicí Maxem Jacobem Schnurem a Hugem Nysem. Napínavá bitva dvakrát dospěla do tiebreaku a o finalistovi rozhodoval až třetí set, který lépe vyzněl pro nasazené jedničky. Jebavý a Sancic zvítězili 4:6, 7:6 (10:8) a 10:6.

Ve finále se Jebavý utkal s turnajovými dvojkami Igorem Zelenayem a Adilem Shamasdinem. Česko-chorvatský pár na kurtu jasně dominoval, první set ovládl 6:4 a v tom druhém nedali soupeřům téměř žádnou šanci. Jebavý oslavil již třetí titul v letošní sezóně - další dva získal ve francouzském Cherbourgu a tureckém Istanbulu.

Autor: Hana Řeháková