Šafářová nepřešla přes čtvrté kolo US Open 2017
Foto: www.facebook.com/pg/safarovalucie/photos/?ref=page_internal

Šafářová se s Plíškovou ve čtvrtfinále neutká!

Šafářová nepřešla přes čtvrté kolo US Open 2017

Velmi napínavý a těsný souboj svedla Lucie Šafářová v osmifinále s Coco Vandeweghe. Pomyslná miska vah se však zhoupla na stranu Američanky, která Lucii porazila 6:4 a 7:6.

Američanka v zápase předvedla na ni nezvykle soustředěný a klidný výkon, i díky tomu Lucii porazila velmi těsně. Zatímco na kurtu se Coco nesnažila deblovou jedničku rozhodit (a tím i sebe), před zápasem se sebevědomá hráčka opět ukázala. „Ráno jsme se potkaly, pozdravila jsem ji a ona mi ani neodpověděla. Snaží si budovat image tvrďačky, ale je to trochu zbytečná hra na hvězdu," prozradila Šafářová předzápasové dění. Zároveň ale podotkla, že její soupeřka na své poměry nechybovala a z kritických chvil se dokázala dostat výborným servisem.

Sama ovšem nevěsí hlavu. „Pro mě to bylo dobré US Open. Vyhrála jsem tři slušné zápasy a snad se příští rok vrátím ještě silnější. Dala jsem tomu všechno, bojovala jsem, Coco byla prostě o trošku lepší.“ Také přiznala, že ji v šatně motivovala Karolína Plíšková, se kterou by se případně utkala ve čtvrtfinále.  „Bohužel to nevyšlo, ale snad ji porazí aspoň Kája.“

Naštěstí můžeme českou tenistku dále vídat na kurtech v New Yorku. Ve čtyřhře společně s Barborou Strýcovou budou zítra bojovat o semifinále s dvojicí Dabrowski/Xu. 

Autor: Lukáš Michálek
74 0