Plíšková vypadla v Madridu ve 2. kole

Siniaková sahala v Madridu po senzaci, Plíšková překvapivě končí

Dvě české tenistky končí na prestižním tenisovém turnaji ve druhém kole. Po Praze se nečekaně brzy rozloučila se španělským Madridem Karolína Plíšková, která nestačila na Lotyšku Sevastovovou. Velké překvapení měla na dosah Kateřina Siniaková. Proti Angelique Kerberové z Německa ale nedokázala doservírovat zápas. Dál jde naopak Tomáš Berdych.

Nasazené dvojce a světové trojce Karolíně Plíškové nevyšel další turnaj. Po Praze se nejlepší česká tenistka předčasně rozloučila i s Madridem, kde ve druhém kole podlehla 22. hráčce světa Anastázii Sevastovové z Lotyšska dvakrát 3:6. Klíčový game nastal za stavu 3:3 v první sadě, kdy si Plíšková neudržela hned dvakrát servis a úvodní set prohrála poměrem 3:6.

Krize Plíškové neskončila ani na startu druhé sady, kdy si hned ztratila podání a celkově prohrála sedm gamů v řadě. Poté nevyužila ani jeden ze čtyř brejkbolů k návratu do zápasu, naopak Sevastovová proměnila druhý mečbol a za hodinu a devatenáct minut se mohla radovat z vítězství a v osmifinále narazí buď na Barboru Strýcovou nebo domácí hráčku Laru Arruabarrenovou.

Siniaková nedoservírovala zápas

Špatný vstup do zápasu zaznamenala Kateřina Siniaková, která si proti nasazené jedničce Kerberové z Německa prohrála třikrát vlastní servis a nakonec ztratila úvodní sadu za 27 minut v poměru 2:6. Ve druhém setu ale dominovala, zatlačila Němku daleko za základní čáru a celou sadu vyhrála 6:1.

V rozhodujícím setu si obě tenistky dlouho držely podání až do sedmého gamu, kdy se podařilo Siniakové uzmout podání soupeřky. Poté však ale za stavu 5:4 nedokázala doservírovat zápas a nakonec favoritce podlehla 5:7. Jedinou českou radost tak přičinil v mužském pavouku Tomáš Berdych, který splnil roli favorita a porazil Uzbeka Denise Istomina dvakrát 6:4, když si pokaždé vzal v páté hře obou setů servis soupeře. Večer čeká ještě utkání Barboru Strýcovou.