Český tenista Tomáš Berdych

Tomáš Berdych vstoupil do nové sezony porážkou

Česká tenisová jednička vstoupila do své šestnácté sezony mezi profesionály porážkou. Tu jí v extrémně vyrovnaném a napínavém utkání uštědřil Němec Jan-Lennard Struff. Duel rozhodl až tie-break v třetím setu.

Berdych nezačal dobře, hned v prvním gemu přišel o své podání. Tuto ztrátu už nedokázal smazat a první sadu ztratil po čtyřiceti minutách 4:6.

Druhý set vypadal úplně jinak než první. Rodák z Valašského Meziříčí diktoval tempo hry, dělal minimum chyb a využil své příležitosti. Němec mu navíc občas přispěl zbytečnými chybami, a tak se po výsledku 6:1 dal čekat plnohodnotný comeback.

K němu také český tenista mohl našlápnout, když měl v úvodních dvou hrách na podání Struffa náskok 30:0. V obou případech jej však prohospodařil a záhy ztratil servis on sám. Hned v dalším gemu se ovšem dostal díky "rebreaku" zpět do hry a o vítězi tak nakonec musel rozhodnout tie-break.

Struff se sice v mnohých klíčových momentech nedokázal opřít o své podání a dohromady dal 6 dvojchyb, v závěrečné zkrácené hře ale bylo všemu jinak a díky dvěma minibreakům vyhrál 7:4. V dalším kole se utká s lepším z dvojice Pablo Lorenzi - Gael Monfils.