Úvodní kolo na asijských turnajích WTA

V Asii uspěly Plíšková, Siniaková i Strýcová. Allertová po slibném úvodu končí

Hned dva asijské turnaje, pod hlavičkou WTA, včera odstartovaly. V Tokiu se představily Karolína Plíšková, Kateřina Siniaková a Barbora Strýcová, v Soulu zase sestra bývalé světové jedničky, Kristýna Plíšková, a Denisa Allertová.

První se v Soulu představila, jako třetí nasazená, Kristýna Plíšková. Bohužel, stejně jako loni, i letos česká tenistka skončila již v prvním kole. Na-Lae Han, která nastoupila na divokou kartu, dokázala porazit naši tenistku dvakrát 6:4 a postarat se o překvapení. Plíšková doplatila hlavně na nevynucené chyby a jako jediná z českého kvarteta, který nastoupil do prvního kola dvou různých asijských turnajů, končí.

O něco později začala v Soulu Denisa Allertová. Ta vyhrála první set i díky nevýraznému výkonu Němky Petkovic 6:2. Němka ovšem zápas nevzdala. Ve druhém setu se zlepšila, navíc dokázal zápas zdramatizovat ze stavu 4:2 až na 5:5, ale to bylo z její strany vše a druhý set nakonec prohrála 7:5. V osmifinále se Allertová potkala s Nizozemkou Hogenkamp, se kterou nikdy nehrála, nicméně v žebříčku je nad soupeřkou o více jak 20 míst, a zároveň se nachází i v lepší formě. Bohužel formu nepotvrdila a po slibném první kole končí na raketě Hopanďanky.

V Tokiu bylo k vidění "federální derby" mezi Kateřinou Siniakovou a Janou Čepelovou. První set ovládla Slovenka jednoznačně 6:1. Kateřina se však v druhém setu zvedla. Začala hrát více na síti, díky tomu vyhrávala důležité fifteeny a druhý set vyhrála 6:3. Siniaková zvládla i set třetí, a to poměrem 6:4, ale s výkonem určitě nemůže být zcela spokojená. V osmifinále ji čeká další Slovenka, Dominika Cibulková, která jednadvacetiletou Česku dokázala při jejich jediném vzájemném duelu v březnu 2016 porazit hladce 6:2 a 6:0.

Také Barbora Strýcová se utkala se slovenskou tenistkou. Magdaléna Rybáriková byla velmi důstojnou soupeřkou, Strýcová ji po ohromné bitvě zdolala dvakrát 7:6. V osmifinále ji čeká britská tenistka Konta, se kterou se nikdy neutkala, nicméně zatímco Strýcová je v žebříčku na 25. místě, Konta je sedmá a na turnaji je dokonce jako nasazená čtyřka.

Dnes se v hlavním městě Japonska představila také dvojka turnaje, Karolína Plíšková. Ta byla nasazena až do osmifinále, kde se střetla s Polkou Linette. Karolína s ní odehrála pět zápasů a pětkrát z toho bylo jasné vítězství. A ve stejné režii se odehrával i zápas šestý. Plíšková zápas kontrolovala od začátku až do konce a Linette vyprovodila z kurtu zcela jasně, 6:2 a 6:1. Ve čtvrtfinále se bývalá světová jednička utká s Němkou Kerber, se kterou má z osmi vzájemných střetnutí lehce zápornou bilanci, porazila ji pouze třikrát, naposledy loni v Cincinnati.

Také v Soulu jsme dnes mohli sledovat jednu českou hráčku. Denisa Allertová však na včerejší výkon nenavázala a prohrála s Nizozemkou Hogenkamp dvakrát 4:6. V utkání bylo vidět spoustu chyb od obou hráček, pomyslné misky vah se vždy přehouply na stranu pětadvacetileté nizozemské tenistky. Hlavně ve druhém setu, kdy byla Richel za stavu 1:5 ošetřována, konkrétně pravé chodidlo. Denisa poté dokázala stáhnout manko až na 4:5, poslední gem si ale soupeřka pohlídala a postupuje do čtvrtfinále.

Smutná  zpráva přišla z Petrohradu, kde měl původně nastoupit Jiří Veselý, nicméně kvůli nemoci musel přepustit své místo Radu Albotovi z Moldavska.