Česká tenistka Kateřina Siniaková
Foto: https://www.facebook.com/siniakovakaterina

WTA Charleston: Turnajové preview. 2 Češky v hlavní soutěži.

Česká tenistka Kateřina Siniaková

Zatímco muži si budou moci dopřát nějaké volno, ženy neotálí a z turnaje z Miami skáčou rovnou do dalšího kolotoče. Některé vyrazily do Mexika, valná většina zůstává ve Spojených státech, kde se přesunula do Charlestonu.

Ze světové desítky zasáhnou v tomto týdnu do turnajů pouze 3 hráčky. A sice světová jednička Angelique Kerber, vítězka z Miami Johanna Konta a také Američanka Madison Keys. Všechny zbylé členky nejlepší světové desítky včetně Karolíny Plíškové si dopřejí odpočinek. 

V americkém Charlestonu byla na programu kvalifikace, která byla z českého pohledu velmi zajímavá, jelikož se jí zúčastnilo české trio. Bohužel jak Lucie Hradecká, tak i Andrea Hlaváčková skončily hned v úvodním kole. Ovšem stále se zlepšují mladá nadějná tenistka Jesika Malečková prvním kolem prošla a téměř vyzrála na bývalou deblovou parťačku Kateřiny Siniakové, Aleksandu Krunic, které nakonec podlehla 1:2 na sety. Z kvalifikace tak nepostoupila žádná z českých hráček. 

Do zápasů v hlavní soutěži tak zasáhne pouze české duo Kateřina Siniaková a Lucie Šafářová. Bohužel ani jedna z nich nemá v prvním kole volný los a tak se musí prát již od začátku. 

Mnohem těžší soupeřka čeká dvacetiletou Siniakovou, která musí již na úvod čelit olympijské vítězce z Ria, Monice Puig z Portorika, která se však v žebříčku nachází až za českou hráčkou. 

Lucie Šafářová chce i nadále stoupat žebříčkem WTA a nejlépe se ještě v této sezóně pokusit zaútočit na TOP 10, což se jí díky finálové účasti Grand Slamu v loňském roce povedlo. Ovšem na úvod ji v Charlestonu čeká nepříjemná domácí hráčka, Varvara Lepchenko. 

Vsaďte si na zápas Šafářová-Lepchenko

67 0