Zdeněk Kolář

Zdeněk Kolář ovládl deblový turnaj v Samarkandu!

Zdeněk Kolář ovládl s parťákem Laurynasem Grigelisem uzbecký challenger v Samarkandu!

Zdeněk Kolář Zdroj: tenisovýsvět.cz

Český tenista Zdeněk Kolář společně s Litevcem Laurynasem Grigelisem ovládli challenger v Samarkandu. Svým soupeřům nepovolili ani set!

V 1. kole se proti česko-litevské dvojici postavili držitelé divoké karty Khassanov/Shofayziyev. Zápas trval hodinu a jednu minutu. Kolář a Grigelis zvítězili v poměru 6:3 a 6:4.

Ve čtvrtfinále turnaje se Kolář a Grigelis utkali s italsko-ruskou dvojicí Riccardem Ghedinem a Denisem Matsukevitchem. Tentokrát byl zápas o pár minut kratší a z vítězství se opět radoval náš hráč. Bitva o finále nabídla divákům hodinovou podívanou, na jejímž konci byli ti veselejší Kolář a Grigelis, kteří zvítězili 6:3 a 6:4.

Finále nabídlo velmi zajímavé střetnutí. Kolář se svým spoluhráčem vyzvali turnajové jedničky Indy Vishnu Vardhana a Prajneshe Gunneswarana. Pro česko-litevskou to byl na turnaji nejdelší zápas a taky nejnáročnější. První set se rozhodoval až v tiebreaku, v němž dominovali Kolář se svým parťákem. Druhý set trvající půl hodiny ovládl Zdeněk s Laurynasem v poměru 6:3. Celkově zvítězili 7:6 (7:2) a 6:3.

Autor: Hana Řeháková