Pestrá stava - Snídaně - Ilustrační foto
Foto: hubnetesivanou.cz

Jak se správně stravovat v zimě?

Pestrá stava - Snídaně - Ilustrační foto

Zima bývá ve znamení silových tréninků a nabírání svalové hmoty. A tomuto musíme také přizpůsobit naši stravu, abychom nabírali svalovou hmotu co nejefektivněji. Budeme se přeci chtít během první jarních dnů ukázat, jak jsme v zimě makali. 

Možná se Vám to bude zdát až neuvěřitelné, ale velmi důležité je pro nás soustředění se na sacharidy. Ano, správně, po sacharidech naberete váhu. A možná ne úplně takovou, jakou byste si představovali. Ale nezoufejte. Právě toto je základ úspěchu. Za sacharidů naberete nějakou tukovou hmotu. Tuto je potřeba vytvořit, jelikož se pak bude mnohem jednodušeji přetvářet na svaly - zejména při kardio tréninku. 

Důležitá je v zimě také pestrost stravy. Zejména co se týče snídaně. Když vstanete a dáte si každý den rozhlík se šunkou a kelímek jogurtu, není to určitě špatné. Ale i Vás to omrzí a navíc pro Vaše tělo to bude až moc jednotvárné. Proto je potřeba zejména snídaně obměňovat. A to, ať se již jedná o stravu sladkou nebo slanou. Čili, když si dnes dám cereálie s jogurtem, chléb s džemem a jablko, zítra to mohu změnit na pečivo s šunkou s sýrem, vajíčko na hniličku či na tvrdo a kuřecí párečky. 

Důležité je cvičení. Nestěžujte si, že nemáte čas nebo že nevíte, jak dané cviky dělat. Prostě cvičte a nevynechejte ani jeden den. Každý z nás si najde minimálně 20 minut v každém dni, kdy můžeme udělat nějaké ty kliky, dřepy, sedlehy, jít si zaběhat. Pro ty, kteří se rádi hýbou, je to jednoduché, protože mohou volit kombinaci těch letních (halových) aktivit a i těch zimních. Vy, co nejste zvyklí tolik v zimě sportovat, doporučujeme začit s různými cviky doma a doplňovat to například chozením na basketbal s přáteli. 

Určitě Vám pro zimu nedoporučujeme držet diety. Je to zbytečné a navíc se sami připravujete o velké množství živin, vitamínů a dalších důležitých látek pro váš organismus. Ano, možná hubnete, ale ztrácíte také na svalové hmotě, což ve výsledku určitě nevypadá dobře. 

Takže ve výsledku bychom doporučili velmi osvědčenou trojkombinaci - pestrá strava, pravidelné cvičení a žádné držení diety!

POTŘEBUJETE PORADIT, JAK SPRÁVNĚ CVIČIT?

Jste aktivní sportovec a potřebujete poradit? Napište nám na isport365cz@gmail.com a my Vás spojíme přímo s našim poradcem aktivních sportovců Ondrou Oláhem, který Vám poradí, jak správně cvičit. 

Dále pro Vás může připravit:

1) Tréninkový plán (Již od 50,- Kč)
2) Jídelníček (Již od 50,- Kč)

3) Může se stát Vašim osobním trenérem

Autor: Jan Linha
554 9