USK Praha ŽBL

Basketbalistky z USK Praha se znovu probojovaly do ligového finále

Pražské basketbalistky z USK si vybojovaly postup do ligového finále a budou nadále bojovat o mistrovský titul - již sedmý v řadě. Basketbalistky z USK v nejvyšší soutěži porazily ve třetím semifinále soupeřky z Numburku vysokým rozdílem - 84:39.

Pražské basketbalistky z USK si vybojovaly postup do ligového finále a budou nadále bojovat o mistrovský titul - již sedmý v řadě. Basketbalistky z USK v nejvyšší soutěži porazily ve třetím semifinále soupeřky z Numburku vysokým rozdílem - 84:39. Jako další soupeř se představí Hradec Králové (který v domácím prostředí dokázal obrátit zápas a sedmnáctibodovou ztrátu proměnil ve vítězství nad KP Brno - 78:73. Finále startuje 20. dubna 2017 v Praze.

basketbalistky z USK Zdroj: uskbasket.cz

Basketbalistky USK v prvním semifinálovém zápase porazily vysokým rozdílem hráčky Nymburku, zápas skončil rozdílem 63 bodů. Ale ani v jako hosté se u domácího Nymburku nenechaly zahanbit a přidaly tak na palubovce soupeřce ještě jednu - ač už s menším rozdílem - výhru, 83:67.

Do týmu USK se po mateřské pauze vrátila hráčka Kateřina Elhotová. K vítězství tak svému týmu pomohla hned 6 body. Nejlepší střekyně ale byla Anete Šteibergaová, která nastřílela celkem 17 bodů. Naopak u týmu Nymburka chyběly hráčky Kateřina Zavázalová a Talisia Udoděnková.

U týmu z Hradce Králové to před poločasem vypadalo, že třetí vítězství nepřijde. Prohrávaly s KP Brno o 17 bodů. Celý zápas byl velmi vyrovnaný a ještě v předposlední minutě Brno vedlo. Hradečačky ale skvěle zahrály poslední úsek zápasu, který vyhrály 9:0 a celé utkání otočila ve prospěch Hradce Kristýna Minarovičová, kdy trojkou vyhrála utkání 74:73.

Autor: Tereza Rýparová