Paralympijské hry PyeongChang 2018
Foto: facebook

Paralympiáda řeší problém. Prodalo se ani ne půl procenta vstupenek

Paralympijské hry PyeongChang 2018

Jižní Korea - Zatímco Zimní olympijské hry 2018 se pomalu ale jistě blíží a olympijský oheň už dorazil do Jižní Koreje, světlo světa spatřil nový problém. Týká se skutečnosti, že vstupenky na Zimní paralympiádu se prodávají o mnoho pomaleji a v menším množství, než pořadatelé původně zamýšleli.

Celkově se zatím na Dvanácté zimní paralympijské hry, konané v jihokorejském Pchjongčchangu, prodalo pouze 457 vstupenek z 223 tisíc dostupných. Potvrdil to člen vládnoucí strany v Jižní Koreji Jo Seoung-lae. Data obdržel od místního Ministerstva kultury, sportu a turismu.

"Je velmi důležité říct, že počet prodaných lístků čtyři měsíce do začátku paralympiády je pouze 0,2%," uvedl Jo pro Jonhap (největší zpravodajská agentura v Jižní Koreji). Podle něj by měly být paralympijské hry podporovány stejně aktivně, jako hry olympijské. Informace byly zveřejněny ve stejný den, kdy stanice Eurosport odhalila svoje plány pokrytí únorových ZOH.

Rakouský paralympionik Roman Rabl v Sochi Zdroj: theconversation.com

Naopak Mezinárodní olympijský výbor tvrdí, že prodej lístků pokračuje podle domluvy a je si absolutně jist, že zájem o vstupenky na paralympiádu se bude s blížícím se začátkem akce zvyšovat. "S plánem prodeje vstupenek jsme byli seznámeni na posledním setkání Koordinační komise Mezinárodního olympijského výboru. POCOG (The Pyeongchang Organising Committee for the 2018 Olympic and Paralympic Winter Games) má v této otázce naši plnou důveru," prozradil mluvčí MOV webu http://insidethegames.biz

PyeongChang 2018 Zdroj: facebook

Nejvíce vstupenek se prodalo na zahajovací ceremoniál, tj. 191 lístků, což tvoří pouze 0,95% z celkového počtu 20 032 vstupenek. Nejnovější údaje také ukázaly, že na Zimní olympijské hry je prodáno pouze něco málo přes 30% z celkového počtu milionu vstupenek. Podle deníku The Korean Herald se například na lední hokej, tradičně jeden z nejpopulárnějších sportů na olympiádě, prodalo pouze 17% vstupenek.

Zatím největším fanouškovským zájmem se mohla pyšnit Zimní paralympiáda 2014 v Sochi s 316 tisíci prodanými lístky. To bylo o 86 tisíc více zakoupených vstupů, než na předchozí Paralympiádě ve Vancouveru.

Největší světová akce pro sportovce s trvalým tělesným, mentálním a senzorickým zdravotním postižením se koná v březnu 2018, tedy po ukončení ZOH, na stejném místě. Zahájení se uskuteční 8. března na Olympijském stadionu v Pchjongčchangu. 

441 21