Kanadské hokejistky slaví vítězství na ZOH 2018

ZOH 2018: Kanada ovládla skupinu A, Finsko porazilo výběr Ruska

Dnes pokračovaly zápasy skupiny A hokejového turnaje žen ZOH 2018. Proti sobě se střetly týmy Kanady a USA a poté Finsko proti OAR.

Již od brzkých čtyř hodin a deseti minut odstartoval zápas mezi favoritkami na celkové zlato hokejového turnaje na ZOH 2018. Postavily se proti sobě hokejistky Kanady a USA. Diváci si si na gól v Kwandong Hockey Center museli počkat až do druhé třetiny. Kanaďanky vstřelili během sedmi minut dva góly. Nejdříve se postarala o vedoucí gól zápasu Meghan Agosta- Marcianová a poté Sarah Nurseová. Američanky měly v závěru druhé periody šanci v podobě trestného střílení, kterého se ujala Joceylene Lamoureux- Davidsonová. Kanadská brankářka ji ale vychytala.

Poslední gól zápasu padl až v poslední dvacetiminutovce. Američanky dokázaly vstřleit pouze kontaktní branku. Již po třiadvaceti sekundách se trefila Kendall Coyneová. Na střely byly během celého zápasu aktivnější hokejistky USA, ale brankářka Kanady s tím neměla žádný problém. Pochytala 44 střel z 45 možných.

USA: Kanada 1:2

Branky a nahrávky: 41. Coyneová (Deckerová) – 28. Agostaová (Spoonerová, Jennerová), 35. Nurseová (Larocqueová)

Střely na branku: 45:23

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V posledním zápase skupiny A se střetly hokejistky FInska a Olympijského výběru Ruska. Jako první vstřelily gól Finky. Z přesilové hry se v sedmnácté minutě trefila Michelle Karvinenová. První třetina skončila za stavu 0:1 z pohledu Rusek. Finky ovládly také statistiku střel na bránu, když přestříleli ruské hokejistky 12:10.

Na další gól ve druhé periodě se diváci dočkali již po dvaceti sekundách hry. Gól vstřelila opět Michelle Karvinenová a opět to bylo v přesilové hře. Gól na 3:0 vstřelila hráčka číslo třináct Riikka Valilaová minutu před koncem druhé třetiny.

Rusky dokázaly srovnat na začátku poslední dvacetiminutovky. Anna Shokhinová překonala finskou brankářku. Finky se své soupeřky nezalekly a dál si hrály svou hru. Na 4:1 navýšila Minnamari Tuominenová. Finské hokejistky byly při chuti. Další gól padl o dvě minuty později z hole Petry Nieminenové. Více se v zápase již neudálo a Finky porazily Olympijský výběr Ruska 5:1.

OAR: Finsko 1:5

Branky a nahrávky: 45. Šochinová (Běljakovová) – 18. Karvinenová (Hiirikoskiová), 21. Karvinenová (Nuutinenová, Hiirikoskiová), 40. Väliläová, 53. Tuominenová (Hiirikoskiová, Nieminenová), 56. Nieminenová

Střely na branku: 25:37